Čtvrtek, 13 června, 2024

Infekční pavilon Slezské nemocnice v Opavě má po rekonstrukci

Infekční pavilon Slezské nemocnice v Opavě vítá pacienty v nové podobě, prostory jsou světlé a vzdušné, opraveno bylo i zázemí pro pacienty a zaměstnance. Opravená budova byla vybavena novými zdravotnickými přístroji. Celý projekt vyšel na 36 milionů korun, ze dvou třetin byl financován z EU, 10 milionů přispěl jako zřizovatel Moravskoslezský kraj.

Jsme tady letos potřetí, a ještě dvakrát budeme, protože bude příležitost otevírat další rekonstruované pavilony T, L a chirurgie. Také pracujeme na tom, aby se brzy vystavěly potřebné koridory. Jsem velice rád, že se Slezská nemocnice takhle rozjíždí, jsme pyšní, že takovou nemocnici máme, je to navíc největší nemocnice, kterou kraj provozuje,” řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Vnitřní rekonstrukce infekčního pavilonu S Slezské nemocnice v Opavě začala v polovině července minulého roku. Nejprve se pracovalo na lůžkových stanicích a JIP, poté se pokračovalo na opravách infekčních ambulancí, které byly hotovy v polovině dubna letošního roku. Celkově vyšla rekonstrukce na 36 milionů korun, z toho 22 milionů korun nemocnice získala z evropských zdrojů v rámci z programu REACT, 10 milionů korun přispěl na rekonstrukce Moravskoslezský kraj jako zřizovatel a zbylé čtyři miliony spolufinancovala nemocnice.

Na infekčním pavilonu stavební firma sanovala zdi v suterénu, v budově se dělaly nové rozvody vody, topení, elektroinstalace, kanalizace. Změn doznaly i chodby pavilonu, stávající podlahová krytina byla nahrazena novou, doplněna byla bezpečnostní madla, ochranné prvky, vznikl nový kazetový strop z minerálních panelů osazený úspornými LED světelnými panely. Důležitou součástí rekonstrukce bylo vybudování nových sociální zařízení pro lepší komfort pacientů. Ti oceňují i opravené čekárny, vyšetřovny a ambulance, stejně jako zaměstnanci, kteří mají k dispozici nové zázemí šaten.

“Chci poděkovat všem, kteří se na celkovém projektu podíleli, děkuji i zaměstnancům, protože se stěhováním měli nemalé starosti. Jsem rád, že i přes značné problémy při rekonstrukci se akce podařila a přeji, ať vše funguje, lékaři i pacienti, ať jsou spokojeni,“ uzavřel ředitel Slezské nemocnice v Opavě Karel Siebert.

Zdroj: TZ MSK

Foto msk.cz

RELATED ARTICLES