Sobota, 20 července, 2024

V Moravskoslezském kraji začíná Fajne léto. Startuje srazem oranžových plastových tatrovek.

Také letos obohatí letní víkendy v Moravskoslezském kraji festival Fajne léto. Celkem devět akcí nabídne zajímavý program na různých zastávkách Technotrasy. Návštěvníky čekají zážitky spojené s technikou, řemesly a výjimečným geniem loci Moravskoslezského kraje. Fajne léto 2024 odstartuje v neděli 16. června u Muzea nákladních automobilů Tatra Kopřivnice.

„Letošní Fajne léto bude v Moravskoslezském kraji zase bohatější než to loňské, připravujeme hned devět akcí v nejrůznějších koutech regionu. Představí se opět unikátní industriální atraktivity, například Muzeum Břidlice v Budišově nad Budišovkou, Osoblažská úzkokolejka, karlovická Kosárna nebo třeba Vagonářské muzeum ve Studénce. Všude bude připravený zajímavý program pro celou rodinu a prezentace Technotrasy, jako skvělého průvodce po technických zajímavostech našeho kraje,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková.

První akce Fajneho léta se koná už v neděli v Kopřivnici. Jmenuje se Hrátky s tátou a Tatrou. Před Muzeem nákladních automobilů Tatra Kopřivnice se od 14 hodin koná sraz oranžových plastových tatrovek. Na malé řidiče čekají soutěže v jízdách zručnosti, nakládání nákladu nebo koulení pneumatik. Zábava je připravená i pro starší návštěvníky, zahraje kapela, taky budou na místě k vidění veteráni nebo hasičská technika.

Fajne léto 2024:

16. 6. 2024 Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice
22. 6. 2024 Muzeum Břidlice Budišov nad Budišovkou
13. 7. 2024 Osoblažská úzkokolejka Třemešná-Osoblaha 
20. 7. 2024 Opevnění Šance – Návštěvnické centrum
27. 7. 2024 Kosárna Karlovice
17. 8. 2024 Hedva Český brokát Rýmařov                                               
17. 8. 2024 Vagonářské muzeum Studénka 
31. 8. 2024 Futureum Ostrava
říjen 2024 Národní zemědělské muzeum v Ostravě

Zdroj: Moravskoslezský kraj

RELATED ARTICLES