Pondělí, 4 března, 2024

O Vánocích začne jezdit skibus Beskydy

Během vánočních svátků se do jízdních řádů opět vrátí skibus Beskydy. Lyžaři i turisté z Kopřivnice tak budou moci vyrazit do hor pohodlně a bez přestupů. Půjde o jediný přímý spoj do Beskyd.

Autobus s možností přepravy lyží bude jezdit na trase Nový JičínBílá již od úterý 26. prosince. „Narozdíl od loňského roku bude skibus jezdit i během svátků, a to dokonce dva spoje denně. Lidé mívají během vánočních prázdnin volno a rádi vyrážejí do hor, poptávka po pohodlné přepravě je tak logicky vyšší,“ okomentoval změnu Richard Petr z odboru rozvoje města. Od 26. do 31. prosince bude každý den zajištěn jeden spoj na trase Nový Jičín – Bílá a zpět a druhý spoj na trase Nový Jičín – Pustevny a zpět.

 Od ledna 2024 bude skibus jezdit v soboty, neděle a o svátcích. V Kopřivnici bude stavět na zastávce Čs. armády. Spoj na Bílou vyjede z Kopřivnice v 7:25 a zpáteční bude mít odjezd v 16:10. Na Pustevny budou moci zájemci vyrazit 10:25 a zpátky do Kopřivnice ve 13:20. Skibus bude jezdit až do konce dubna, poté jej nahradí cyklobus s přídavným vozíkem na přepravu jízdních kol.

 Službu veřejné linkové dopravy se podařilo zajistit díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor a Nový Jičín. Všechna tři města dohromady zaplatí za provoz skibusu zhruba 400tisícovou kompenzaci dopravci. Podíl Kopřivnice činí 166 769 korun.

Zdroj: koprivnice.cz

RELATED ARTICLES