Neděle, 28 dubna, 2024

Těšínská osmička trhala rekordy: nejvyšší výtěžek i počet účastníků

Celkem 432 zájemců se zaregistrovalo do včerejšího charitativního běžeckého závodu Těšínská osmička, kterou již popáté organizovala na 8 a půl kilometrů dlouhé trase z Třince do Českého Těšína NADACE AGEL. Na startu nechyběl judista Lukáš Krpálek, vítěz paralympijských her v Riu plavec Arnošt Petráček a paralympijský reprezentant v cyklistice Ivo Koblasa.

„Celkem se nám podařilo získat 150 tisíc korun, což je nejvíce v historii závodu. Prostředky jsme rozdělili rovným dílem mezi dvě handicapované děti, patnáctiletou Karolínu a třináctiletého Patrika. Letošní ročník byl tedy rekordní nejen do počtu registrovaných běžců, ale také v objemu získaných finančních prostředků,“ hodnotí závod členka správní rady NADACE AGEL Veronika Dostálová.

Již podruhé na Těšínské osmičce startoval olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek. „Zvolil jsem stejnou taktiku jako v loňské roce, a to s cílem si především vychutnat jedinečnou atmosféru závodu a podpořit dobrou věc. Rozhodně jsem nepřišel lámat rekordy,“ sdělil Lukáš Krpálek, který závod dokončil v tréninkovém tempu na celkovém 110. místě s časem 42 minut a 43 sekund.

Jako první dorazili do cílové roviny paralympionici Ivo Koblasa a Arnošt Petráček, kteří trať jako nesoutěžící předjezdci zdolali na kole, oba s časem pod 28 minut. Nejrychlejším běžcem Těšínské osmičky byl atlet Marek Krišica s časem 29 minut a 48 sekund. Nejrychlejší mezi ženami byla Nikola Škultetyová s časem 36 minut a 5 sekund.

Marek Krišica

Novinkou letošního pátého ročníku Těšínské osmičky byl nesoutěžní běh pro děti, které by ještě nezvládly celou trať hlavního závodu. Dětský závod byl organizovaný v cíli těšínské osmičky v parku Adama Sikory v Českém Těšíně, kde byl připraven i další bezplatný doplňkový program pro rodiny s dětmi – skákací hrad, malování na obličej či vyjížďky na ponících. Zdravotníci z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, Nemocnice AGEL Český Těšín a AGEL střední zdravotnické školy učili zájemce základům první pomoci a nabídli rovněž vybraná vyšetření. Mezi stánky nechybělo stanoviště AGEL Transfúzní služby. Fanoušci mistrovských HC Ocelářů Třinec si mohli prohlédnout pohár pro vítěze Extraligy, hokejisté se všem zájemcům také ochotně podepsali.

Zdroj: AGEL a.s.