Čtvrtek, 13 června, 2024

Rallye historických tatrovek zamíří do Kopřivnice

V sobotu 2. září zamíří do Kopřivnice Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy, která se letos pojede již po čtyřiapadesáté. Asi 130 automobilových skvostů domácí značky si zájemci budou moci prohlédnout na parkovišti společnosti Tatra Trucks za kolejemi poblíž Muzea nákladních automobilů Tatra. Příjezd prvních vozů je očekáván kolem půl dvanácté.

Sobotní spanilá jízda historických tatrovek odstartuje před 10. hodinou dopoledne na Prostřední Bečvě, odkud posádky zamíří po trase Hutisko-Solanec, Vigantice, Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Zašová, Krhová, Hostašovice, Straník, Hodslavice, Mořkov, Ženklava a Štramberk do cíle v Kopřivnici. „Letos si připomínáme zejména dvě významná výročí. V roce 1923 byla na mezinárodní výstavě automobilů v Praze představena unikátní konstrukce automobilu Tatra 11 s centrální nosnou rourou a zavěšenými poloosami. Na stejném principu, se stejnou skladbou podvozku fungují Tatry již 100 let a je to jejich poznávací znamení. Konstrukci vytvořil Hans Ledwinka a kopřivnická automobilka se díky ní proslavila po celém světě. V roce 1983 odešel do automobilového závodního nebe Josef Veřmiřovský, montér, zkušební jezdec, ale hlavně automobilový závodník, jehož jméno je navždy spjato se značkou Tatra a na jehož počest jedeme již 40. ročník Memoriálu Josefa Veřmiřovského,“ uvedla Alena Čípová z Tatra Veteran Car Clubu Kopřivnice, který rallye pořádá.

Odjezd veteránů z Kopřivnice zpět na Prostřední Bečvu bude probíhat postupně, poslední vozy opustí Kopřivnici pravděpodobně kolem 17. hodiny.

Zdroj: koprivnice.cz

Foto: tvcckoprivnice.com

RELATED ARTICLES