Středa, 12 června, 2024

Na Větřkovické přehradě letos vznikne molo

Úpravy Větřkovické přehrady pokračují i letos! Po vylepšení pláže, instalaci převlékáren a vybudování dětského hřiště se rekreanti dočkají i slibovaného mola. Molo respektující velikost nádrže a kolísání vodní hladiny se na přehradě objeví v červenci. Celou stavbu zaplatí Moravskoslezský kraj.

Dohoda o vybudování mola financovaného Moravskoslezským krajem vznikla již vloni v létě, počítalo se však s podobně velkou stavbou jako například na Slezské Hartě: „Větřkovická přehrada není tak velká a domníváme se, že původně navržené molo s nadstřešenými posezeními bylo pro zdejší podmínky megalomanské a narušilo by malebný ráz přehrady. Navíc zde dochází k velkému kolísání hladiny a část mola si tak občas sedne na dno, s čímž se konstrukce také musí umět vyrovnat. Z těchto důvodů jsme návrh upravili,“ uvedl městský architekt Jan Kraut. Molo bude tvořeno 17metrovým pontonem z dřevěných palubek a zakončeno kruhovou plochou o průměru 3,7 metru s tříramennou lavicí pro posezení.

Změny původního návrhu ovlivnily termín realizace, neboť se musely projednat jak s poskytovatelem dotace, tak s vlastníkem nádrže – tedy s Moravskoslezským krajem a společností Tatra Trucks. „Minulý týden jsme podepsali smlouvu a dodavatel již na molu pracuje. Samotná instalace na přehradě potrvá zhruba dva dny, takže rekreační sezonu to příliš nenaruší. Mrzí nás, že instalaci nestihneme ještě před začátkem prázdnin, ale díky úpravám projektu budeme mít krásné molo na míru, které bude uživatelsky mnohem praktičtější,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města. Náklady na vybudování mola činí 1,2 milionu korun. Celou tuto částku pokryje 1,5milionová dotace Moravskoslezského kraje, kterou má již město na účtu. O využití zbývajících prostředků, například na doplnění mobiliáře v okolí přehrady, bude město s krajem jednat.

Zdroj: koprivnice.cz

Foto: pribor.cz

RELATED ARTICLES