Pátek, 12 dubna, 2024

Moravskoslezský kraj přispěje na volnočasové aktivity dětí a mládeže

I letos Moravskoslezský kraj pomůže financovat volnočasové aktivity pro děti a mládež. Organizacím, které se práci s dětmi a mládeží do 26 let věnují celoročně, i těm, které pro ně připravují prázdninové aktivity, přispěje celkem 3 miliony korun. Krajští zastupitelé schválili 65 žádostí o finanční podporu.

„Většina rodičů by si přála, aby jejich děti své volné chvíle využili smysluplněji třeba při nějakém koníčku a zájmové činnosti s kamarády. Proto Moravskoslezský kraj přispívá neziskovým organizacím, které dětem tyto aktivity nabízejí. Děti tak pravidelně docházejí do nejrůznějších kroužků nebo klubů, kde si užijí zábavu, ale taky mohou rozvíjet své dovednosti a kompetence,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny. Upřesnil, že kraj vyhověl 42 žádostem o příspěvek na celoroční činnosti – schůzky, jednodenní výlety, vybavení kluboven, víkendové akce apod.

Další jeden milion korun Moravskoslezský kraj rozdělil mezi 23 pořadatelů prázdninových pobytů pro děti a mládež. „Kraj přispívá na letní pobytové tábory organizacím, které dětem nabízejí celoroční pravidelné volnočasové aktivity. Letní pobytové tábory jsou vyvrcholením jejich činnosti, pobyt v kolektivu vrstevníků někde v přírodě je pro mladou generaci opravdu hodně přínosný, a to nejen pro jejich fyzické zdraví, má příznivý vliv i na jejich psychiku a duševní odolnost, což jak víme, je dnes velkým tématem,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že mezi nejčastější příjemce krajského příspěvku patří střediska Junáků – českých skautů, Royal Rangers, Asociace TOM a další.

Každá z neziskových organizací z Moravskoslezského kraje mohla požádat až o 100 tisíc korun.

Zdroj: TZ MSK

Ilustrační foto: fajnarodina.cz

RELATED ARTICLES