Pátek, 12 dubna, 2024

MHF Leoše Janáčka zahájil prodej vstupenek na letošní program, ten bude velkou oslavou 170. výročí Janáčkova narození

Začal prodej vstupenek na letošní ročník Janáčkova festivalu. „Máme velkou radost z prvních ohlasů na program, který je oslavou 170. výročí narození Leoše Janáčka a také připomínkou Roku české hudby,“ uvedl ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek s tím, že už v tuto chvíli je o vstupenky viditelný zájem. Festival letos mimo jiné nabízí získání příjemné slevy při zakoupení vstupů na všechny tři koncerty „Pocta Antonínu Dvořákovi“ a také možnost zakoupení pohodlné autobusové dopravy na vybrané koncerty.

Na oslavy 170. výročí Janáčkova narození se od 30. května do 3. července sjede česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička. Přijede například britská sopranistka Claire Booth, australsko-britská dirigentka Jessica Cottis, inovativní cembalistka Barbara Maria Willi nebo nositel Řádu Britského impéria z roku 2023 tenorista Nicky Spence. Přicestuje i slavná baletka a choreografka Věra Kvarčáková doprovázená hvězdami světové balení scény. V Hukvaldech ve světové premiéře provedou speciálně vytvořené baletní představení.

„Všechny VIP zástupce české klasické hudby ani nelze stručně vyjmenovat. Uvedu tedy alespoň některá jména: Ivan Ženatý, Kateřina Kněžíková, prezident festivalu a dirigent v jedné osobě Tomáš Netopil, Karel Košárek, Ivo Kahánek, Štefan Margita a další a další,“ doplnil ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek s tím, že by posluchači rozhodně neměli minout programy s velkými symfonickými orchestry, jako jsou Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Opole nebo Sinfonia Varsovia.

Zdroj: www.mhflj.cz

Ilustrační foto z předchozího ročníku

RELATED ARTICLES