Čtvrtek, 13 června, 2024

Známe nominace na Ceny Thálie! Všem nominovaným gratulujeme

Herecká asociace v Praze nominace na prestižní divadelní Ceny Thálie! Národní divadlo moravskoslezské obdrželo 4 nominace a cenu za celoživotní mistrovství v činohře převezme pan Stanislav Šárský!

Michaela Zajmi získala užší nominaci v kategorii opera za roli paní Rullové v inscenaci ROZBITÝ DŽBÁN a za roli Bubeníka v opeře CÍSAŘ ATLANTIDY ANEB ODEPŘENÍ SMRTI. Nejbližší představení dvou jednoaktových oper Viktora Ullmanna mohou diváci Národního divadla moravskoslezského navštívit 7. listopadu 2023 v Divadle Antonína Dvořáka. Inscenaci uvádíme v rámci dramaturgické řady s názvem Opery terezínských skladatelů a byla nastudována v koprodukci s Národním divadlem v rámci projektu Musica non grata s podporou Velvyslanectví Spolkové republiky Německo Praha.

V kategorii balet získal nominaci Francesco Fasano, který odbornou porotu oslnil svým výkonem v rolích Boba Cratchita a Ďábla v mimořádně úspěšné inscenaci LOUSKÁČEK – VÁNOČNÍ KOLEDA.

Další nominaci získala za svůj skvělý výkon v muzikálu SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET Michaela Horká! Úžasnou paní Lovettovou mohou diváci vidět 14. a 15. září 2023 v Divadle Jiřího Myrona!

Tomáš Savka obdržel nominaci za roli Maxe Bialystocka v muzikálu PRODUCENTI, který u nás hrajeme 25., 26. a 27. října 2023 v Divadle Jiřího Myrona.

Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra letos převezme pan Stanislav Šárský. Gratulujeme! Slavnostní předávání Cen Thálie proběhne 30. září 2023 v Národním divadle v Praze.

Na fotografii Kristýny Junkové jsou naši čtyři nominovaní umělci vyfoceni v showroomu firmy Lasvit, kde se již 20 let vyrábí skleněné plastiky Thálií podle návrhu Bořka Šípka.

Zdroj: ndm.cz

Foto: cenythalie.cz

RELATED ARTICLES