Pondělí, 4 března, 2024

Exploze talentu rozzářila bílovecké kino

Minulý týden zavítala do Bílovce výjimečná osobnost, jejíž beseda se zároveň stala výjimečnou kulturní událostí pro celé město. Besedu se scenáristkou filmu Její tělo, bíloveckou rodačkou Anetou Honzkovou, doplnil kromě filmového promítání i zpěv Zuzany Sobotkové a také udělení ocenění pro provozovatele místního kina pana Josefa Jermáře.

Beseda se scenáristkou Anetou Honzkovou byla vrcholným bodem podzimní části programu festivalu BAF – bíloveckého amatérského filmu a návštěva zdejší rodačky se těšila mimořádnému zájmu.

Aneta Honzková


„Na akci dorazilo tolik hostů, že bylo téměř úplně plné kino, což je na místní poměry jednoznačně obrovský úspěch. Co mě ale těší ještě více, jsou ohlasy zúčastněných,“ říká Jan Halász, ředitel festivalu Bílovecký amatérský film, s tím, že v rámci večerního programu si mohli diváci poslechnout nejen besedu, ale i fantastické pěvecké vystoupení studentky bíloveckého gymnázia Zuzany Svobodové. Překvapením večera pak bylo ocenění pana Josefa Jermáře z rukou starosty a místostarostky města Bílovec.

Zuzana Svobodová


„Chci vyjádřit upřímnou vděčnost za jeho nezištný přínos světu filmu v našem městě od roku 1970,“ řekl na slavnostním večeru starosta města Bílovce Martin Holub směrem k oceněnému, který byl zaskočen i dojat zároveň.

„Z průběhu akce jsem nadšený. Věřím, že si ji všichni užili a že jsme zároveň ukázali, že pořádat v Bílovci festival amatérského filmu má smysl. Je úžasné, že se v Bílovci nacházejí tak nadaní jedinci, jako je Aneta Honzková a Zuzana Svobodová. A určitě jich je ještě mnohem víc. Budu rád, když se nám je pro spolupráci na festivalovém programu podaří získat,“ uzavřel Jan Halász s tím, že další doprovodný program pro veřejnost nabídne festival zase v lednu.

Zdroj: Lucie Drahošová, tisková mluvčí festivalu

Foto: Stanislav Fabián, Jiří Langer

RELATED ARTICLES