Pátek, 22 září, 2023

Ještě mi nebylo čtrnáct a už jsem fáral do rubání…

Také osobité vyprávění pamětníka Karla Pyška bude součástí připomínky hornické minulosti našeho města v rámci sobotní akce Fajront na Jihu. Přijďte si spolu s ním zavzpomínat a dát si Černou Barboru.

Dopoled­ní části akce od 9 do 12 hodin bude zábavně-edukační soutěž Dobrodružství na černé stez­ce, během které na účastníky čekají úkoly související s hornictvím. Zájem­ci je mohou absolvovat na třech stanovištích u hornických vozíků v Hrabůvce a zapojit se tak do soutěže o tři rodinné vstupenky do hornického muzea Landek Park.

Odpolední program od 15 do 18 hodin se přesune na Ná­městí Ostrava-Jih v Hrabůvce, kde vystoupí kapela Stonava. V repertoáru představí hor­nické písně, ale i skladby z filmů a muzikálů. O hornictví během své přednášky povypráví kroni­kář obvodu Petr Lexa Přendík spolu se zástupci projektu Pa­měť národa, včetně jednadevadesátiletého Karla Pyška. V podchodu u náměstí budou návštěvníci moci zhlédnout tematickou projekci, program na náměstí doplní také AGEL Hornická poliklinika a nabídka občerstvení včetně piva Černá Barbora.

Zdroj: ovajih.ostrava.cz

RELATED ARTICLES