Sobota, 20 července, 2024

Desítka vybraných podnikatelů z beskydských obcí se představí v novém Diáři podnikatele

Od sójových svíček, přes cykloprodejnu až k netradičnímu občerstvení. O svůj příběh se během léta podělí malí podnikatelé a živnostníci z Janovic, Bašky, Metylovic, Frýdlantu nad Ostravicí nebo Kunčic pod Ondřejníkem. Příběhy postupně naleznete na stránkách progresko.cz.

„V obcích našeho Mikroregionu máme spoustu šikovných podnikatelů a jsem rád, že se nám povedlo najít způsob, jak přiblížit jejich příběh. Na naši výzvu se nám přihlásily na tři desítky zájemců, ze kterých jsme vybrali finálních deset. Každý z představených podnikatelů získá profesionální fotografie od fotografky Lucie Deutsch a krátký medailonek představí jeho činnost. Příběhy budou vycházet postupně na webu progresko.cz a na konci listopadu vyjde papírový Diář podnikatele s fotkami a medailonky všech zapojených“ uvádí předseda Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy, David Pavliska.


Vonné vosky, které provoní váš domov

První podnikatelkou, která představí své podnikání je Iva Irmanová z Frýdlantu nad Ostravicí. Ta už 8 let vyrábí pod značkou Kouzelná Víla vonné vosky a sójové svíčky. „Do aktivit pro podnikatele, které zaštiťuje Mikroregion Frýdlantsko-Beskydy jsem se zapojila loni a od té doby mi velmi pomohly. Kromě účasti na praktických seminářích jsem se propojila s ostatními podnikateli, seznámila se například s majitelkou značky Pinny, Ivanou Remešovou, se kterou se nyní zaměřujeme na voňavý domov. Ivana prodává ve své prodejně ve Frýdlantu nad Ostravicí parfémy do praní a já zase nabízím vonné vosky do domácnosti a myslím, že se krásné doplňujeme,” uzavírá Iva Irmanová.

Kouzelná Víla

Beskydy skrývají talentované podnikatele: Od fyzioterapie po bezobalový obchod


„Během akcí v rámci Akademie pro podnikatele z Beskyd jsme postupně zjistili, kolik zajímavých podnikatelů v obcích pod Beskydami působí. Postupně se tak představí fyzioterapeutka Karolína Rovenská, speciální pedagožka Petra Lindovská nebo Jakub Ralenovský, který vyrábí originální dřevěné výrobky. Přineseme také příběh Hany Šimkové, která provozuje Budku s občerstvením na metylovickém Čupku nebo Lady Michulkové, která stojí za vegetariánským bistrem Kafé Ze.Mě v Kunčicích pod Ondřejníkem.

FizioKája

Řada podnikatelů má svou prodejnu přímo ve Frýdlantu nad Ostravicí. Pro cyklistické nadšence je zde k dispozici Martin Kulhánek se svou cykloprodejnou a servisem. Milovníky voňavého domova jistě zaujme příběh Ivy Irmanové a její značky sójových vosků Kouzelná Víla a Ivany Remešové, která si ve městě otevřela na začátku tohoto roku prodejnu s pracími potřebami Pinny. V centru města najdete také bezobalovou prodejnu Spolu Bez Obalu Kateřiny Čechákové a pro všechny milovnice pletení je rájem prodejna Vlnu, kterou vede Lucie Kanurková,” uzavírá výčet organizátorka Akademie pro podnikatele z Beskyd, Kamila Smutná.

Spolu Bez Obalu

Akademie pro podnikatele z Beskyd je díky podpoře obcí Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy pro účastníky ZDARMA. Zapojit se mohou podnikatelé, ale i zájemci o daná témata z 13 obcí mikroregionu. Organizátory programu jsou Mikroregion Frýdlantsko-Beskydy, Místní akční skupina Frýdlantsko-Beskydy a nezisková organizace Progresko. 

Zdroj: TZ Progresko

RELATED ARTICLES