Neděle, 10 prosince, 2023

Píseň Mama song napsala příznačně v dětské ohrádce. Markéta Konvičková o svých plánech a (ne tak) tajných snech

Úspěšná zpěvačka a finalistka SuperStar 2009. Před pár lety ji lékaři objevili vzácný nevyléčitelný nádor na vaječníku. Ona se však nevzdala, vychovala šťastnou dceru a dnes dál buduje svou kariéru.

Markéto, co Vás vedlo k tomu připojit se do projektu The ŽENY?

Upřímně, v prvé řadě celkově ten koncept. Ráda podpořím dobrou věc, když na ni mám prostor. Zvažovala jsem, jestli na to budu mít kapacitu a jsem strašně ráda, že jsem součástí.

Co byste vzkázala ženám, které si nevěří jít do vlastního podnikání?

Těžko říct. Pokud má někdo něco rád, dělá to srdcem a věří v to, ať to dělá. Úspěch se dostaví. Dřív nebo později. 

Projekt The ŽENY vznikl s vizí ukázat dětem a mladým dospělým, co je možné a nemožné. Primárním cílem je redukovat dědičnou chudobu v sociálně či jinak znevýhodněných rodinách, motivovat k seberozvoji a podpořit psychickou kondici a sebedůvěru dětí a mladých dospělých. A to skrze příběhy žen, které překonaly obdobné překážky a dosáhly nevídaného úspěchu.

Jaké byly vaše hudební začátky? Kdy jste s muzikou začala? Vedli vás ke zpěvu rodiče?

Já jsem byla vždy muzikální, hodně živá a bylo mě všude moc. Rodiče mě asi nikam nesměřovali. Přišlo to nějak přirozeně. Od mala jsem spíš závodně tancovala. Pamatuju si akorát, že mi moje prababička zpívala, učila mě druhé hlasy, ukazovala různé kostýmy, korálky a dělala jsem s ní „jakože“ představení. Jinak z hudební rodiny nepocházím.

Kde Vás v kraji můžeme v blízké době slyšet a jaké projekty chystáte?

Mám velkou radost. Po třech letech, kdy jsem napsala píseň pro svoji dceru, která se jmenuje Ami, vydávám další sólovou písničku, jmenuje se MAMA SONG. Takže taková hymna a oslava všech maminek! Písničku jsem napsala doslova v ohrádce s mlékem na bradě a konečně nastal její čas a lidi ji uslyší a uvidí i s videoklipem. Píseň měla premiéru 12.11.

Jinak mám v prosinci vánoční koncerty, mám jich asi 10! Začínám v Českém Těšíně a končím v Chebu. Ráda bych pozvala také na svůj tradiční koncert v ostravském Parníku 13. 12. Je posledních pár vstupenek, tak se na vás budu těšit!

Jaké máte plány do budoucna? Máte nějaký tajný sen, který byste si chtěla splnit?

Tajný úplně není. Všude ho roztrubuju (smích). Ráda bych si někdy zatančila ve Stardance nebo zkusila roli porotkyně v talentové soutěži. Ale to už jsou takové bonusy. Jsem šťastná z toho, co mám, a že můžu žít a dělat, co mě baví. 

Vindy Krejčí Šmehlík a Markéta Konvičková

Když si chcete skutečně odpočinout, jak relaxujete?

Miluji svůj domov a trávení času se svou dcerou venku, v přírodě, na procházkách. Je to balzám. Přes plot máme koně, výhled na hory, do toho se na vás směje vaše dítě, co víc si přát.

Děkujeme Vám za rozhovor a ať se vám daří.

Zdroj: redakce


Ambasadorka: Markéta Konvičková

Fotograf: Martin Řezáč

Styling: Luděk Šmehlík

Makeup: Kristina Dittrich

Hairstyle: Ellen Sýkorová, Oksana Bezyk

Backstage: Petr Klempa, Sab Lauren

Video/rozhovory: Adam Michna

www.thezeny.cz

RELATED ARTICLES