Čtvrtek, 16 května, 2024

Colours of Ostrava: Unikát v Česku i ve světě

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí národní kulturní památky Dolních Vítkovic – bývalém průmyslovém areálu. Nabízí muziku mnoha žánrů, diskusní fóra, ale také divadelní program, filmy a výtvarné instalace. Přinášíme vám rozhovor předsedy redakční rady magazínu Radúze Máchy s ředitelkou festivalu Zlatou Holušovou.

Paní Holušová, čím byste řekla, že je Colours of Ostrava výjimečný?

CoO je jedním z prvních festivalů, který se věnuje nejen rocku a popu, ale také žánrům a hudebním stylům, které nebyly do určité doby obvyklé. Na Colours dnes přicházejí umělci ze 70 zemí světa a to festival odlišuje od ostatních.

Od roku 2016 se souběžně s festivalem koná mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Jeho podtitul „Konference s lidmi, kteří mění svět“ nabízí výjimečné příběhy silných osobností z celého světa, inovátorů, vizionářů, vědců, umělců… Tato smršť diskusních workshopů a jejich velká témata oslovují desítky tisíc návštěvníků. Docela unikátní neformální prostor pro zamyšlení a inspiraci a nová mezilidská propojení. Kdo přišel s tímto nápadem a co je cílem Meltingpotu?
S nápadem jsem přišla před šesti lety já. V minulosti jsme už pár diskusních scén měli a bylo příjemné zjistit, že publikum CoO je neuvěřitelně vnímavé a ochotné naslouchat. Na základě toho jsme se rozhodli tento mezinárodní komplexní program diskusních scén vytvořit.
Na letošním Meltingpotu jsme pracovali tři roky, možná i to je na něm znát, troufám si říct, že je opravdu vyšperkovaný. Je to vlastně takové koření festivalu, jak tomu ráda říkám.

Celý rozhovor si můžete přečíst v e-verzi magazínu ZDE.

RELATED ARTICLES