Pondělí, 26 února, 2024

Průmyslové parky jsou základnou úspěšného byznysu

Aleš Zacha šéfuje developmentu v české P3 a je důležitou součástí týmu, který připravuje projekt P3 Ostrava Central na brownfieldu v blízkosti DOV. Je spojkou mezi stavaři, techniky, úředníky a hlavně budoucími nájemníky, ať už se zabývají logistikou, obchodem, e-commerce, nebo výrobou a vývojem.

Jak je na tom development v době, kdy zdražují všechny vstupy a řada firem má nejasné výhledy?
Poptávka po průmyslových prostorách je rekordní už od pandemie. Kolegové loni uzavírali v průměru 1,5 smlouvy týdně a ani letos ze svého tempa neslevili.
A daří se i nové výstavbě, i když jsme samozřejmě zaznamenali, že ceny některých materiálů skokově vzrostly a stavebnictví se potýká také s nedostatkem pracovníků. Některé haly stavíme spekulativně a jiné formou BTS, tedy až v momentě, kdy máme konkrétního nájemce, kterému halu připravíme na míru.

P3 Ostrava Central je Váš první brownfield. Jak tuto premiéru hodnotíte z pohledu developmentu?
Je to skvělá lokalita uvnitř města, kde by se volná plocha jinak hledala jen stěží. Výhodou jsou samozřejmě existující sítě, infrastruktura a také to, že území sloužilo průmyslu a bude mu určené i nadále, jen v mnohem modernější podobě.
Nová průmyslově-obchodní čtvrť bude navíc přístupná úplně všem. Oproti tomu, co v lokalitě bylo doposud, bude náš projekt znamenat výrazné zlepšení a téměř 120 000 m2 nové zeleně.

Celý rozhovor si můžete přečíst v e-verzi magazínu ZDE.

RELATED ARTICLES