Sobota, 22 června, 2024

Yemi A.D. přiveze do Česka významné světové lídry. Připojte se a měňte svět spolu s nimi!

Moonshot Platform, globální projekt s českými kořeny založený před třemi lety známým českým choreografem a producentem Yemim A.D., oznamuje zahájení nového ročníku prestižních Moonshot Awards. Ceny jsou určeny výjimečným mladým inovátorům, kteří aktivně pracují na řešení cílů udržitelného rozvoje OSN a svými projekty, či nápady zlepšují společnost či životní prostředí. 

Moonshot Awards letos zahrnují celkem osm kategorií – tři hlavní: Idea, Start-up, Non-profit a pět tematických: Learning, Health, Art for Peace, AI for Good, Borderless. Jejich vítězové získají finanční podporu v celkové výši 100 000 amerických dolarů a spolu s další stovkou vybraných inovátorů také přístup do akceleračního programu s názvem Moonshot Young Leaders Camp

„Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v podpoře mladých lídrů, kteří svými inovativními projekty přinášejí skutečné pozitivní dopady nejen na své komunity, ale i na celý svět. Věříme, že investice do jejich vůdčích schopností je klíčová pro dosažení udržitelnější budoucnosti,“ uvedl Yemi A.D., zakladatel Moonshot Platform.

Mezi vítěze prvního ročníku Moonshot Awards patří například Nasreen Sheikh z Nepálu za práci své asociace Empowerment Collective, která pomáhá znevýhodněným ženám, Luke Smith z Velké Británie za inovace v oblasti kultivace mořských řas, které snižují emise metanu u dobytka nebo Matyáš Boháček z České republiky za projekt Spoter, který pomocí kamery mobilního telefonu dokáže překládat znakovou řeč do textu.

Moonshot Camp: Vzdělávání budoucích lídrů

Nedílnou součástí platformy je také Moonshot Camp, jehož druhý ročník se bude konat v červenci v Praze a Ostravě. Setkání se zaměřuje na rozvoj vůdčích schopností mladých lídrů a inovátorů, aby jim pomohl čelit výzvám udržitelného rozvoje a zlepšovat jejich komunity. Na tomto pětidenním intenzivním setkání se potká na 100 mladých lídrů, světových mentorů a inspirativních řečníků.

Mentory letošního ročníku budou mimo jiné:

  • Jan Bednář, podnikatel, investor a zakladatel technologicko-logistické společnosti ShipMonk,
  • Jakub Havrlant, zakladatel a CEO skupiny Rockaway Capital,
  • Radek Špicar, ekonom a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR,
  • Radhikaraje Gaekwad, členka Indické královské rodiny, aktivistka a členka správní rady Muzea Maharaja Fatesingh,
  • Ranji Nagaswami, strategická a obchodní ředitelka společnosti SVPGlobal, která spravuje investice přesahující 17 miliard amerických dolarů,
  • Alissa Hsu Lynch, členka správní rady americké společnosti Honest Company,
  • Rashad Robinson, prezident největší americké neziskové organizace podporující afro-americké občany a jejich práva,
  • Dyllon Burnside, americký herec známý ze seriálu Pose.

Uzávěrka přihlášek letošních Moonshot Awards je 6. září 2024. Čeští zájemci, kteří se chtějí stát součástí letního Moonshot Campu, musí přihlášky svých projektů odeslat do 14. června 2024. Slavnostní vyhlášení cen proběhne v prosinci letošního roku v New Yorku.

O Moonshot Platform:

Inovativní projekt zaměřený na podporu mladých lídrů a jejich projektů, které usilují o dosažení cílů udržitelného rozvoje. Yemi A.D., zakladatel projektu, je uznávaný český umělec, choreograf a inovátor, který svou prací inspiruje mladé lidi k aktivnímu přístupu ke změnám ve společnosti.

Partneři projektu:

Moonshot Platform spolupracuje s řadou tuzemských významných partnerů, mezi které patří Česká spořitelna, House of Lobkowicz nebo město Ostrava. 

Více informací o programu na www.moonshotplatform.org 

Zdroj: TZ Media:list

RELATED ARTICLES