Pondělí, 4 března, 2024

Voices of Industry přináší rozhovory s lídry v oblasti vodíku, byznysu a českého průmyslu. Sérii rozhovorů odstartuje Rut Bízková

Na začátku října proběhl Mezinárodní strojírenský veletrh 2023, který se řadí mezi nejvýznamnější veletrhy všech českých nejen průmyslových firem. V rámci expozice Moravskoslezského kraje stálo malé natáčecí studio Voices of Industry, v němž se natáčely rozhovory se zajímavými lidmi z průmyslu, Moravskoslezského kraje a dalších institucí na aktuální témata, inovace a rozvoj.

První ze série rozhovorů z MSV právě vyšel. Podnětný rozhovor s Rut Bízkovou, která pracovala na ministerstvu průmyslu a zastávala i post ministryně životního prostředí. V současnosti funguje v rámci skupiny H3, kde jsou zapojeny tři kraje: Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský. Tyto tři uhelné kraje se rozhodly spolupracovat v oblasti vodíkových technologií, které by chtěly realizovat. Rut Bízková díky svým kontaktům a zkušenostem komunikuje tyto zájmy krajů se státními orgány a politiky. Jak se jí to daří? Kde vidí rizika a na co upozorňuje? Bude Evropa vodíková? Rozjede se vodíkový business? Jak vnímá vodíkovod, který by vedl přes Českou republiku? Rozhovor si poslechněte ZDE.

Jak vypadaly natáčecí dny Voices of Industry na MSV a na jaká videa se můžete v následných dnech těšit?

První den se nesl ve slavnostním duchu. Expozici Moravskoslezského kraje, která byla umístěna v Pavilonu A1 č. 14, slavnostně otevřel hejtmanem Jan Krkoška. Dále hovořili předseda Moravskoslezského vodíkového klastru Daniel Minařík a náměstek hejtmana pro průmysl, energetiku a chytrý region Jakub Unucka. Ve studiu Voices of Industry redaktor vyzpovídal např. výkonného ředitele Pavla Šedivého a manažera pro obchod Reného Pelánka z LIBERTY Ostrava, Kateřinu Kupkovou ze společnosti Lenzing Biocel Paskov a.s., náměstka primátora pro investice a chytré město Havířov Bohuslava Niemiece a mnoho dalších. Jaké projekty a novinky nám představili? Jak vypadalo slavnostní otevření expozice Moravskoslezského kraje? Shlédněte krátké video ZDE.

Druhý natáčecí den na MSV ve studiu přivítali náměstka hejtmana pro průmysl, energetiku a chytrý region Jakuba Unucku, který hovořil např. o stavu vodíkových autobusů a vlaků v Moravskoslezském kraji. Rut Bízková poskytla informace o životním prostředí a vodíkových technologiích nebo se můžete těšit na informace od Pavlíny Pánkové z firmy WEMAC.

V následujících dnech se natočily i další rozhovory. Např. redaktor Voices of Industry diskutoval s Vladislavem Smržemem ze společnosti Cylinders Holding. Hovořili spolu o vodíkových vizích, plánech a realizovaných projektech Moravskoslezského kraje, které představil v červnu tohoto roku spolu s experty na vodík svým partnerům ze Slezského vojvodství a Žilinského samosprávného kraje. Jaký byl hlavní cíl tohoto setkání, a jakým způsobem přispěje k rozvoji vodíkových technologií v regionu? Jste zvědaví? Vše již brzy na https://streamtech.tv/category/voices-of-industry/.

Zdroj: redakce

RELATED ARTICLES