Neděle, 10 prosince, 2023

První polovina roku na letišti Leoše Janáčka Ostrava přinesla rekord v přepravě nákladu i návrat silné charterové sezóny

Za prvních šest měsíců roku prošlo branami letiště Leoše Janáčka Ostrava 72 669 cestujících, což představuje meziroční růst o 234 %. Úspěch letiště zaznamenalo také v oblasti carga. V uplynulém pololetí bylo odbaveno 6 983 tun nákladu. Z toho více než 1 200 tun v červnu.

Pozitivní provozní výsledky se promítly také do zvýšených leteckých výnosů. Díky tomu ostravské letiště vykazuje za první polovinu roku 2022 ztrátu ve výši přibližně 19 milionů korun, což představuje zlepšení proti loňskému hospodářskému výsledku za stejné období až o 27 %.

Kromě 16 letních destinací v Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku, Egyptě a Tunisku se z Ostravy létá také na pravidelných linkách do Londýna (2x týdně se společností Ryanair) a Varšavy (5x týdně s leteckou společností LOT Polish Airlines). V případě polského národního dopravce je letový řád nastaven tak, aby cestující mohli s jedním pohodlným přestupem pokračovat dále do destinací v Evropě a Severní Americe.

Letenky na linku Ostrava-Varšava jsou dostupné ve všech prodejních kanálech, mimo jiné na webových stránkách www.lot.com, v kontaktních centrech LOT, kancelářích LOT Travel a v cestovních agenturách.

Zdroj: msk.cz

RELATED ARTICLES