Sobota, 22 června, 2024

ISMM otevírá novou svařovnu ve Štítině

Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. rozšiřuje výrobní závod ve Štítině na Opavsku o novou halu svařovny a současně modernizuje provoz a sociální zázemí pro zaměstnance. Investice do výstavby včetně vybavení přesáhla 1 mil. EUR (25 mil. Kč) a celkově umožní vznik 20 nových pracovních míst.

Ve výrobním areálu o velikosti 2 ha vznikla nová hala svařovny, díky které se mění vnitřní uspořádání a logistika závodu. „Od nové haly si slibujeme zvýšení kvality práce svářečů, zlepšení pracovních podmínek a vytvoření nových prostor pro rozvoj robotického svařování a broušení. Právě zvýšení robotizace a automatizace ve výrobě patří mezi naše strategické priority na příštích pět let“ uvádí majitel a generální ředitel ISMM pan Miloslav Cváček.

Firma působí v obci Štítina od roku 2013 a zaměstnává zde více než 130 pracovníků. Součástí výrobního závodu je i jedna z největších práškových lakoven v Moravskoslezském kraji, kterou ISMM vybudovala a rozjela v roce 2015. Z hlediska technologického vybavení areál dále disponuje dvěma laserovými pálícími stroji, dvěma ohraňovacími lisy, dvěma robotickými svařovacími pracovišti a patnácti svařovacími boxy, nachází se zde také samostatné oddělení přípravy výroby a velké manipulační a skladovací plochy. Nové prostory umožní zvýšit produktivitu práce a dodatečně vytvoří dalších 20 pracovních mst, výhledově se tak maximální počet zaměstnanců v tomto závodě stabilizuje na 150.

Společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. je vlajkovou lodí ISMM Group pana Miloslava Cváčka. Multioborová skupina zahrnuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 600 pracovníků a generují obrat přes 1,6 mld. Kč. Součástí skupiny je kromě strojírenských společností ISMM & JB Machinery a.s. v Dívčím Hradě a ISMM & EGAS s.r.o. v Pustějově, také jistebnická firma ISMM & TESO s.r.o., což je výrobce schodů a liniových produktů z teraca. V oblasti služeb dále působí tenisový areál ITP v Ostravě – Mariánských Horách, Hotel Gong ve Štramberku nebo od června 2024 nově otevřená restaurace a penzion Mlýn Kozlovice.  

Zdroj: TZ ISMM

RELATED ARTICLES