Čtvrtek, 30 května, 2024

Podpora britských investic v České republice

Britská obchodní komora v České republice byla založena roku 1997. V současné době sdružuje téměř 200 členů, mezi nimiž jsou společnosti nejrůznějších průmyslových a profesních odvětví. Za svůj hlavní cíl považuje Britská obchodní komora rozšiřování a zlepšování obchodních vztahů mezi Českou republikou a Velkou Británií, pomáhá při zlepšování obchodního prostředí a vytváří příležitosti k navázání obchodních kontaktů. 

Pane Faro, Britská obchodní komora pořádá akce se širokým rozptylem témat. Co vaše akce spojuje a čím jsou charakteristické?

Naším primárním posláním je vytvářet a upevňovat obchodní vazby a samozřejmě podporovat britské firmy, které se rozhodly vstoupit na český trh nebo na něm už působí. Kromě vzdělávacích akcí pořádáme setkání se zástupci veřejné sféry, obchodní snídaně s generálními řediteli nadnárodních společností, ale také neformální setkání jako třeba tradiční britský hospodský kvíz. I takové akce bývají zajímavou příležitostí pro navázání obchodních vztahů. Pojítkem většiny našich akcí komory je business networking.

Jak vlastně vypadá typický člen komory?

Členem komory se může stát jakákoliv firma. Jsou to firmy, které mají obchodní vazby ve Velké Británii nebo tam sídlí jejich centrála. Není to ale podmínkou členství, našimi členy jsou i české firmy, které chtějí navázat nové kontakty nebo třeba sdílet své aktivity skrz kanály Britské obchodné komory. Důvody pro členství se různí a s každým naším členem je řešíme individuálně.

Celý rozhovor si můžete přečíst v e-verzi magazínu POSITIV Business & Style 4/2022 ZDE.

RELATED ARTICLES