Pondělí, 26 února, 2024

Pomáháme firmám, městům a obcím ušetřit miliony

Růst cen energií akceleroval poptávku po úsporných řešeních v čele s fotovoltaikami. Zákazníci si tak na 30 let zajistí část své spotřeby z vlastního energetického zdroje, navíc obnovitelného, který vyrábí čistou elektřinu zcela bez emisí CO2, říká Kamil Čermák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ ESCO, největšího dodavatele moderních a úsporných řešení pro českou energetiku.

Jak se zvyšuje poptávka firem a dalších subjektů po moderních energetických řešeních?

Skokově roste zájem všude. Jen poptávka po fotovoltaikách u ČEZ ESCO meziročně rostla třikrát, podobně vyskočily tržby ze zasmluvněných EPC projektů a takhle bychom mohli pokračovat i v dalších disciplínách.

Když chce firma začít šetřit s energiemi sama u sebe, kde má začít?

Občas zákazník neví, co přesně chce, ale od toho má nás, abychom mu poradili a společně s ním mu ušili řešení na míru. Snažíme se vyjít vstříc jeho potřebám a najít pro něj konkrétní technologická řešení. Někdy to může být fotovoltaika nebo třeba kogenerace, systém měření a regulace a někdy optimalizace celého energetického hospodářství. Bavíme se o tom s firmami, které mají nevyužité střechy nebo areály a přemýšlejí, jak je nenechat ležet ladem. 

Celý rozhovor si můžete přečíst v e-verzi magazínu POSITIV Business & Style 4/2022 ZDE.

RELATED ARTICLES