Středa, 12 června, 2024

ČEZ ESCO kupuje ostravskou společnost IVITAS

Společnost ČEZ ESCO, lídr na trhu nové energetiky, kupuje ostravskou společnost IVITAS, která se již přes 25 let zaměřuje na projektování v energetice a teplárenství.

„Akvizice IVITAS výrazně posílí jednu z našich nejdůležitějších schopností, tedy nabízet průmyslovým zákazníkům i městům komplexní služby a řešení. Navíc nám to pomůže při naplnění plánů na modernizaci teplárenství, na kterém pracujeme na nejrůznějších místech v České republice, v Moravskoslezském kraji například v Elektrárně Dětmarovice,“ vysvětlil generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

IVITAS se věnuje projekčním, konstrukčním a poradenským službám v oblasti energetiky, hutního průmyslu, technologických zařízení staveb a ekologie. „Možnost stát se součástí jedničky na trhu moderní energetiky a zároveň se podílet na historicky největším projektu modernizace a ekologizace teplárenství je pro naše lidi velkou výzvou,“ řekl předseda představenstva společnosti IVITAS Pavel Dostál.

Organizačně bude IVITAS, kde ČEZ ESCO získalo 100% podíl, dceřinou společností firmy ČEZ Energetické služby, jež mimo jiné staví a provozuje energetická zařízení pro firmy i obce. „Naši noví kolegové z Ivitasu jsou špičkoví experti, kteří mají renomé po celé republice. Těším se, že s jejich zapojením se v oblasti projekční přípravy ještě výrazně zvýší kvalita našich projektů. Navíc získáme dalších 20 odborníků, což nám umožní převzít zakázky, které jsme dosud zajišťovali subdodavatelsky,“ dodal generální ředitel ČEZ Energetických služeb Rostislav Díža.

Zdroj: cezesco.cz

RELATED ARTICLES