Neděle, 24 září, 2023

ISMM: Inovativní strojírenská firma na neustálém vzestupu

Firma rozšiřuje své služby pro zákazníky, vytváří nová pracovní místa, investuje do rozšíření prostorového i strojního vybavení a vyhledává i další akviziční příležitosti. Jaké novinky můžeme očekávat? Přinášíme vám rozhovor s majitelem společnosti ISMM, Miloslavem Cváčkem.

Pane Cváčku, nedávno jste oznámili otevření nové práškové lakovny ve Městě Albrechtice. Co konkrétně vedlo vaši společnost k záměru vystavět tuto lakovnu?

Hlavním důvodem bylo rozšíření stávajících kapacit práškového lakování, o které je mezi našimi zákazníky dlouhodobě velký zájem. Ačkoliv touto technologií disponujeme již v závodě ve Štítině, a v závodě ve Městě Albrechtice už jedna menší prášková lakovna je, stále jsme některé větší výrobky museli lakovat externě. Díky nové lakovně, která nám umožňuje lakovat až sedm metrů dlouhé dílce, můžeme veškerý outsourcing této technologie omezit a naše výrobky budeme lakovat pouze doma. V delším časovém horizontu jsme tak schopni realizovat určité úspory a zároveň budeme mít finální kvalitu našich výrobků zcela pod kontrolou.

 

Kolik pracovních míst ISMM díky tomuto projektu vytvoří?

V nové lakovně je plánován dvousměnný provoz, na každé směně vznikne pět nových pracovních pozic, takže celkem přijmeme deset nových pracovníků. Toto je z našeho pohledu výhoda umístění nové technologie ve Městě Albrechtice, protože místní trh práce není tak vyčerpaný a ve srovnání se závody v Jistebníku nebo ve Štítině se nám relativně dobře daří nacházet nové zaměstnance.

Za rok od našeho posledního rozhovoru jste stihl učinit investici v hodnotě 35 milionů korun. Co vás čeká dále? Jaké investice plánujete v blízkém období, řekněme v horizontu dvou let?

Aktuálně jsme např. rozšířili strojní vybavení naší další firmy ISMM & Jan Bacho v Dívčím Hradě, a to o nový CNC soustruh a dva ohraňovací lisy, zde nová investice dosáhla 8 milionů korun. Co se týká vlajkové strojírenské společnosti ISMM, v květnu jsme ve Štítině zahájili stavbu nové svařovny a haly prvovýroby, tato investice je plánovaná na zhruba 30 milionů korun. Hala by měla být v plném provozu na jaře příštího roku. Nezávisle na těchto akcích také neustále monitorujeme situaci na trhu a hledáme vhodnou akviziční příležitost k rozšíření portfolia firem ISMM Group.

Celý rozhovor včetně anglického překladu si přečtěte v magazínu POSITIV Business & Style 2/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES