Pátek, 31 května, 2024

ABB rozšiřuje rodinu průmyslových robotů o čtyři energeticky úsporné modely

Divize ABB Robotika společnosti ABB rozšiřuje svou řadu robustních průmyslových robotů o čtyři modely nové generace, IRB 6710, IRB 6720, IRB 6730 a IRB 6740, ve 22 variantách s nosností od 150 kg do 310 kg a s dosahem od 2,5 m do 3,2 m. Díky širokému výběru variant mohou zákazníci dosáhnout vyšších výkonů ve výrobě a úspory energie.

Vyšší energetickou účinnost zajišťuje nový řídicí systém OmniCoreTM a lehčí design robotu. Software TrueMove a QuickMove umožňuje pokročilé řízení pohybů pro dosažení maximální rychlosti a opakovatelné přesnosti najetí do bodu s minimální odchylkou 0,03 mm. Díky těmto parametrům je nová řada robotů ideální pro úlohy, jako je bodové svařování, laserové svařování, šroubování a nýtování, a umožňuje tak výrobcům automobilů dosáhnout vysoké kvality montáže.

Nové robustní roboty ABB byly poprvé představeny na veletrhu Automatica 2023. Na stánku ABB v plně funkční buňce na výrobu baterií předváděly bodové svařování, nakládání a vykládání dílů zásobníků baterií pro elektromobily, které bylo zajištěno jedním z plně autonomních mobilních robotů ABB.    

ABB je technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením technického know-how a softwaru přináší řešení pro optimalizaci výroby, dopravy, rozvodu a distribuce energie a provozu budov. ABB je špičkou v oboru už přes 130 let a se svými 105 000 zaměstnanci přináší na trh inovace urychlující transformaci průmyslu. www.abb.com  

ABB Robotika a Automatizace je předním světovým poskytovatelem robotiky a procesní automatizace. Jako jediná společnost disponujeme komplexním a integrovaným portfoliem, které zahrnuje roboty, autonomní mobilní roboty a řešení procesní automatizace, navržené a řízené naším vlastním softwarem. Pomáháme společnostem všech velikostí a oborů, od automobilového průmyslu, přes elektroniku až po logistiku, stát se silnějšími, flexibilnějšími a výkonnějšími. ABB Robotika a Automatizace podporuje zákazníky v přerodu na propojené a kolaborativní továrny budoucnosti. Divize zaměstnává přibližně 11 tisíc lidí ve více než 100 lokalitách v 53 zemích světa.

Zdroj: new.abb.com

RELATED ARTICLES