Středa, 12 června, 2024

Moderní Rožnov pod Radhoštěm: Turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum

Kdysi dřevěné městečko, milé a rázovité, voňavé dřevem letitých jedlí, ze kterých bylo postaveno, se rozkládá po obou březích řeky Bečvy. Ještě počátkem dvacátého století zde byly v malebném údolí na úpatí památné hory Radhošť světově proslulé klimatické lázně. V posledních desetiletích se Rožnov pod Radhoštěm proměnil v moderní turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum. Město obklopeno sluncem prozářenými loukami, modrými horami, stráněmi vonícími jalovcem a borůvčím, si dodnes uchovalo přívětivou tvář. Kdo někdy do Rožnova zavítal, rád se vrací.

Svou polohou je Rožnov přímo předurčen pro rekreaci a sport. Město a jeho okolí je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty. V jeho okolí se nacházejí stovky kilometrů značených turistických cest a cyklistických tras v nadmořských výškách od 350 do 1150 m. Milovníci rybářského sportu si mohou prověřit své umění v pstruhových vodách, případně ve vodách přehrad a rybníků, nacházejících se v nedalekém okolí Rožnova.

V současnosti každoročně do Rožnova pod Radhoštěm zavítá více než půl milionu hostů, přijíždějí turisté z domova, z celé Evropy i ze zámoří.

Průmyslový areál

Jedním z významných zaměstnavatelů v Rožnov pod Radhoštěm je bezesporu společnosti ON Semiconductor Czech Republic. Ta vznikla v roce 2003 fúzí společností TESLA SEZAM (výroba polovodičových čipů) a TEROSIL (výroba křemíku). Obě uvedené společnosti byly nástupnickými organizacemi bývalého státního podniku TESLA, na jehož tradici současná polovodičová výroba navazuje. Společnost má v současné době více než 1 700 zaměstnanců a sídlí v Rožnově pod Radhoštěm. Zabývá se návrhem integrovaných obvodů, výrobou křemíkových desek a výrobou polovodičových čipů.

V bývalém průmyslovém areálu najdeme ještě jednu firmu, které se podařilo prorazit do světa. Jedná se o společnost REMAK, která je největším českým výrobcem vysoce kvalitních vzduchotechnických zařízení s tradicí od roku 1992. V sídle v Rožnově pod Radhoštěm, o rozloze převyšující 32 000 m2, zaměstnáváme cca 250 pracovníků.

Vyjádření hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše

V našem Zlínském kraji máme mnoho krásných míst. Rožnov svou jedinečnou polohou pod magickou horou Radhoštěm k nim jednoznačně patří. Do lesa je blízko na každou stranu, na každé procházce najdete krásné výhledy, klid. Můžete pěšky nebo na kole. Vždycky na vás čekají za odměnu klasické valašské dobroty nebo osvěžující rožnovské pivo. Prostě v Rožnově je dobře. 

Ing. Radim Holiš

Celý článek si přečtěte v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

RELATED ARTICLES