Pátek, 22 září, 2023

V září zahájí činnost dětská skupina rodinného typu Centrum Batole ZELENÁ

V Třinci vznikne další moderní vzdělávací zařízení, které se zaměřuje na rozvoj dítěte, personálu i rodičů. Centrum Batole ZELENÁ bude působit v našem městě na adrese Zelená 837. Půjde o dětskou skupinu rodinného typu pro děti od 1 roku do 6 let s maximální kapacitou 24 dětí. Centrum nabízí celodenní provoz podle potřeby rodičů v klidném a příjemném prostředí v centru města Třinec.

„Město investuje do rozvoje a zkvalitnění vzdělávání mnoho financí a energie. Centrum Batole je zajímavou a moderní alternativou a zpestřením poskytovaných služeb v Třinci,“ uvedl náměstek primátorky Radim Kozlovský.
„Jedná se o mimořádné místo, které systematicky vytváří inovativní prostředí pro rozvoj, spojující tradici a zkušenosti s moderním přístupem, kde je vše možné a výzvy jsou brány jako příležitost k sebezdokonalení. Děti se zde cítí milované, přijímané a šťastné a rozvoj je podporován učením angličtiny (učitel je přítomen celý den), aromaterapií, podáváním oleje z tresčích jater k jídlům a hudbou, která naplní prostor,“ přiblížila smysl dětských skupin Barbora Tolaszová, ředitelka Centra Batole, z.s.

Centrum Batole ZELENÁ
Činnost centra je zajištěna celoročně. Provoz v době státních svátků je možné domluvit individuálně. Nabízíme také možnost večerního, nočního i víkendového hlídání.  Prostory Centra Batole ZELENÁ se nacházejí v moderních prostorách budovy s vlastní rozlehlou zahradou, které jsou přizpůsobeny potřebám dětí a provozu dětské skupiny. I když se toto místo nachází v centru města, pro toto místo je charakteristické také plno zeleně, což dokazuje i rozlehlý park ležící v blízkosti budovy. Park je možné využívat k procházkám, sportovním hrám a různým aktivitám dětí. Budovu Centra charakterizují velká okna, místnosti jsou tedy prosvětlené denním světlem. Unikátní je také vnitřní rozvržení budovy: velká centrální herna s jídelnou, samostatná ložnice, denní místnosti (dílničky) pro starší děti. V budově se nachází pouze tři schody – pohyb zde je tudíž velmi snadný také pro nejmladší děti.
Cílem centra je vytvoření přirozeného, láskyplného a  bezpečného prostředí tak, aby děti byly spokojené a nic jim nechybělo. To vše nám umožňuje vytvářet osobní přístup k dětem a věnovat pozornost individualitě a jejich přirozenému vývoji.  
Nově vzniklá dětská skupina v Třinci – Centrum Batole ZELENÁ je moderní zařízení, kde se zaměřujeme na rozvoj dítěte, personálu i rodičů. Jedná se o mimořádné místo, které systematicky vytváří inovativní prostředí pro rozvoj, spojující tradici a zkušenosti s moderním přístupem, kde je vše možné a výzvy jsou brány jako příležitost k sebezdokonalení.
Děti se zde cítí milované, přijímané a šťastné a rozvoj je podporován: učením angličtiny (učitel je přítomen celý den), aromaterapií, podáváním oleje z tresčích jater k jídlům, hudbou, která naplní prostor. Místo navržené z vášně pro rozvoj, lidmi s vášní pro lidi, aby inspirovalo vynalézavost našich dětí, přineslo jejich sílu, úsměv a víru ve vlastní schopnosti a v druhého člověka.
„Jedná se o místo, kde má dítě kontakt se třemi jazyky současně: polštinou, češtinou a angličtinou. Plně si uvědomujeme, jak je důležité vzdělávat děti také v polském jazyce. Tuto možnost nenabízí zatím žádné zařízení tohoto typu. Náš pilotní projekt Centrum Batole SADOVÁ funguje od roku 2017 v příměstské části Třinec – Kanada, je velmi úspěšný, a proto jsme se rozhodli naše služby rozšířit. Do našeho týmu jsme také získali kvalifikované lektory anglického a polského jazyka. Klademe důraz na komunikaci v českém, polském i anglickém jazyce na úrovni mateřského jazyka. Našim velkým přáním je nabídnout pomoc rodičům malých dětí a usnadnit jim v této nelehké ekonomické situaci dřívější návrat do zaměstnání,“ zmínila ředitelka centra a dále zmínila: „Chceme zdůraznit, že během dne jedna z „tet“ s dětmi komunikuje výhradně v anglickém jazyce. Bereme dětičky s plínkami i bez plínek a učíme je na nočník. Také formu stravování mohou rodiče zvolit sami – stravu zajištěnou centrem či vlastní.“
K velkým přednostem centra nepochybně patří, že děti mohou dětskou skupinu navštěvovat jak pravidelně, tak i individuálně – čili formou jednorázových vstupů. Záleží pouze na dětech i rodičích, jakou formu docházky zvolí. Oproti školce mohou přijít kdykoliv během dne a zůstat do 18.00 hodiny.

Zdroj: trinecko.cz

RELATED ARTICLES