Pátek, 12 dubna, 2024

Přihlaste svůj projekt do participativního rozpočtu města Havířova

V rámci rozpočtu města Havířova bude pro rok 2024 uvolněno 5 milionů korun pro další ročník participativního rozpočtu. Návrhy projektů mohou občané posílat do 15. ledna 2024 a jsou přijímány buď elektronickou formou do e-mailu, nebo písemnou na adresu magistrátu.

Návrhy mohou podávat občané, kteří dosáhli věku 15 let. Po konečném odborném posouzení návrhů pracovní skupinou budou všechny realizovatelné návrhy předány předsedům občanských komisí jednotlivých částí města. Tyto komise rozhodnou, které návrhy zařadí do veřejného hlasování. Hlasování pak bude probíhat během měsíce května.

Město poté zrealizuje vítězné projekty. V případě, že skutečné finanční náklady na vítězný projekt budou nižší než vymezená finanční částka pro danou část města, bude možné v případě dostatečných finančních prostředků realizovat i další projekt v pořadí.

Konkrétní návrhy jsou přijímány elektronickou formou do e-mailu koordinátora PaRo PaRo@Havirov-city.cz nebo na Posta@Havirov-city.cz. Písemnou formou pak na adresu: Statutární město Havířov, Svornosti 86/2, 736 01 Havířov-Město (bude-li návrh doručován v obálce, viditelně ji označte textem PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET).

Jakékoliv dotazy týkající se participativního rozpočtu pomůže objasnit koordinátorka participativního rozpočtu Ing. Kateřina Podloučková na telefonu 596 803 198, kancelář B603, odbor ekonomický.

Všechny potřebné informace a formuláře naleznete ZDE.

Zdroj: havirov-city.cz

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES