Sobota, 20 července, 2024

Zažijte Porubu jinak v Zámeckém parku

Sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí obyvatelé daných lokalit, se konají třetí sobotu v září. Ani letos tomu nebude jinak. V sobotu 17. září se akce uskuteční v Zámeckém parku a program je připraven i v zámku, u rybníka a na radnici.

Na co se návštěvníci sousedských slavností mohou těšit? Na Zámku Poruba bude diskuzní fórum, různá vystoupení porubských spolků a od 18:30 hodin koncert kapely FiHa. Radnice nabídne výstavu o proměně budovy a výstavbě Poruby v 50. letech 20. století, k vidění bude i obřadní síň a pracovna starostky. Před radnicí se představí hasiči a záchranáři. U rybníka budou mít stanoviště rybáři a vodní skauti povozí zájemce na lodičkách. A v Zámeckém parku? Prezentovat se budou např. sportovní kluby, školy, rodinné centrum, děti si mohou zasoutěžit, seznámit se se zvířátky, připraveno je i oblíbené malování na obličej…

Také letos budou na akci soutěžní týmy vařit kotlíkový guláš. Výtěžek z jeho prodeje bude věnován do charitativní sbírky Srdce pro Porubu, v níž se v tuto chvíli shromažďují prostředky na elektrický vertikalizační stojan a rehabilitace pro 15letého Tomáše s dětskou mozkovou obrnou. 

Zažít Porubu jinak pořádá městský obvod se spolkem Swanky za podpory Moravskoslezského kraje.

Zdroj: www.poruba.ostrava.cz

RELATED ARTICLES