Čtvrtek, 8 června, 2023

Světová premiéra zcela nového Lexus RX v Ostravě

Lexus odhaluje pátou generaci RX, kompletně přepracovaného modelu SUV. Přijďte se podívat ve středu 31. 8. 2022 mezi 9:00 – 16:00 do salonu Lexus Ostrava! Zastavte se u nás na sklenku prosecca či dobrou kávu a vynikající japonskou zmrzlinu MOCHI.

Během tohoto dne nebude možné využít testovacích jízd, jelikož bude vystaven pouze statický model vozu. Pokud byste ale měli o testovací jízdy zájem, můžete se hlásit ZDE.

Seznamte se, toto je zcela nový Lexus RX

Průkopnické RX se v posledních dvou desetiletích stalo nejlépe prodávaným modelem značky Lexus. Model RX představuje klíčovou součást strategie Lexus Electrified. Prodalo se ho více než 3,5 milionu kusů po celém světě od uvedení na trh v roce 1998, včetně více než 300 tisíc vozů v Evropě, nyní v páté generaci. Oblíbený je i v České republice, kde je nejprodávanějším modelem značky s více než 1500 prodanými vozy.

„Pro zbrusu nové RX jsme byli odhodláni zachovat typickou genetickou výbavu Lexus v podobě špičkové kvality, jízdního pohodlí i kultivovanosti a posunout požitek z jízdy na novou úroveň, zprostředkující jedinečný typický jízdní projev Lexus,“ říká Koji Sato, prezident Lexus International.

Pro nové RX Lexus dále připravil nový designový jazyk. Ten zahrnuje novou vřetenovitou karoserii, která vznikla začleněním koncepce vřetene do celé přední partie vozidla. Tým RX též našel inspiraci v bohatých designových tradicích RX. Výsledkem je vůz okamžitě rozpoznatelný coby RX, ale s dynamičtějším, elegantnějším a sebejistějším charakterem.

Řidičsky zaměřený kokpit dle koncepce „Tazuna“ zprostředkuje přímé a intuitivní ovládání vozidla podle zásady „ruce na volantu, oči na silnici“. Rovněž přispívá k požitku z jízdy díky intuitivnímu a čistému uspořádání, k němuž napomáhá i nový 14″ dotykový displej.

Pro nové RX je v Evropě připravena nabídka tří různých elektrifikovaných pohonů. Základem nabídky značky pro trhy západní Evropy je RX 450h+ s plug-in hybridní technologií, nastolující nová srovnávací měřítka v segmentu. Prostřednictvím nového hybridního provedení RX 350h pak Lexus nabízí zajímavou hospodárnou alternativu k naftovým a benzínovým ústrojím o nižším zdvihovém objemu. A pro ty řidiče, kteří hledají opojnější jízdní schopnosti, má Lexus připraven historicky první hybrid s přeplňovaným ústrojím, RX 500h s revolučním pohonem všech kol DIRECT4.

Více informací o novém voze LEXUS se můžete dozvědět ZDE.

Zdroj: autobond.cz

RELATED ARTICLES