Sobota, 22 června, 2024

Ostrava získala dvě nominace do nejužšího výběru stavby roku

Začátkem minulého týdne představila odborná porota architektonické soutěže Stavba roku 2023 celkem 38 nominovaných projektů ze všech regionů České republiky. Během slavnostního nominačního večera  v Dopravní hale Národního technického muzea tak dvě z nominací zamířily do Ostravy.

Do samotného finále aktuálního ročníku prestižní soutěže, pořádané a vypsané Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, postoupila rekonstrukce historické budovy bývalých jatek pro účely galerie Plato Ostrava a spolu s ní také projekt cyklopropojení centra města s Dolními Vítkovicemi včetně výstavby lávky pro pěší a cyklisty.

Nominované projekty uspěly v dosud nevídané konkurenci. Porotě se totiž letos přihlásilo rekordních 110 zajímavě řešených jedinečných staveb. O vítězích rozhodne porota, složená z renomovaných odborníků pod vedením architekta Jana Vávry. Slavnostní vyhlášení výsledků, které je tradičně nejprestižnější společenskou události v oboru, proběhne v pátek 24. listopadu 2023 v Rudolfinu v Praze. Večer bude probíhat v rámci Dnů stavitelství a architektury organizovaných SIA ČR – Radou výstavby, a kromě ocenění Stavba roku 2023 se bude udělovat tradičně i ocenění v soutěžích Zahraniční stavba roku 2023. 

Cena veřejnosti

Možnost vyjádřit svůj názor opět dostane také široká veřejnost. Až do půlnoci 23. 11. 2023  mohou lidé hlasovat pro svého favorita a vybírat ze všech 110 přihlášených staveb. Najdeme zde další architektonické zajímavosti z Ostravy, jako například rekonstrukci bytových domů městské památkové zóny v porubském Oblouku, přístavbu objektu psychiatrického oddělení ve Fakultní nemocnici Ostrava, rekonstrukci školního dvora Matičního gymnázia nebo třeba stavbu univerzitního kampusu na Černé louce.

Hlasovat (pro libovolný počet staveb) je možné ZDE.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES