Pondělí, 24 června, 2024

Ostrava je krásnější a zelenější

Mgr. Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy od roku 2014. V jejím resortu je oblast životního prostředí a IT. Povídali jsme si nejen o proměně nábřeží v centru města, ale také o nových parcích a úpravách veřejného prostoru. Ostrava je prostě krásnější a zelenější než kdy předtím.

Ostrava skutečně prokoukla a říká se, že velkou zásluhu na tom mají právě takzvané zelené projekty. To je dost široký pojem. Mohla byste nám ho trochu přiblížit?
Je to mé interní označení projektů, na kterých pracuji a které připravuji už několik let. Jejich společným jmenovatelem je to, že se týkají úprav a revitalizací zanedbaných míst v Ostravě – ať už jsou to parky, nebo veřejná prostranství, které si zaslouží změnit, aby se v nich lidé dobře cítili, aby se jim pak ve městě lépe žilo.

Do těch město viditelně investuje…
Zásadní proměnou prošel například dlouhá léta zanedbávaný prostor za biskupstvím v centru. Místo zdevastované plochy je teď nádherný parčík, originální prostor, který jsme v Ostravě ještě neměli. Prokoukne hlavně na jaře, když se zazelenají stromy a sad se obsype planými jablíčky. Dostal jméno Farská zahrada, protože svého času právě u fary zahrada byla. Pokud dnes navštívíte centrum Ostravy a půjdete kolem kostela sv. Václava, určitě se Farskou zahradou projděte, udělejte si piknik na dřevěné terase pod platanem nebo si jen tak na chvíli poseďte. To místo má své kouzlo.

Celý rozhovor si můžete přečíst v e-verzi magazínu ZDE.

RELATED ARTICLES