Pátek, 12 dubna, 2024

Mimořádná cena Český permon

V rámci 27. Setkání hornických měst a obcí České republiky, které se uskuteční v Ostravě od 8. do 10. září 2023, budou předány rovněž ceny Český permon. Jedná se o cenu, kterou každoročně organizuje Sdružení hornických a hutnických spolků Česká republika.

Cena je udělována v celkem pěti kategoriích a jejím cílem je ocenit osobnosti, spolky a instituce, které se významným způsobem zasloužily o rozvoj a udržování hornických tradic.

Mimořádnou cenu v 5. kategorii tradičně uděluje i hostitelské město. Kdo by to měl být v Ostravě? Pokud víte o zajímavých osobnostech nebo spolcích, které se zasloužily o rozvoj hornických tradic na Ostravsku, pošlete nám svou nominaci. Z došlých návrhů vybere město Ostrava jednoho vítěze, který si v září převezme toto prestižní ocenění.

Nominována může být jak fyzická, tak právnická osoba. Nominace je možné posílat elektronicky prostřednictvím formuláře na e-mailovou adresu fajront@ostrava.cz nebo v tištěné podobě na adresu Dagmara Hýblová, Magistrát města Ostravy, odbor kancelář primátora, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava. Vše potřebné je nutné zaslat nejpozději do 2. června 2023.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES