Sobota, 22 června, 2024

Strážníci Městské policie Příbor zahájí značení jízdních kol syntetickou DNA

Od června začnou strážníci Městské policie Příbor nabízet obyvatelům možnost označit svá jízdní kola syntetickou DNA. Tento způsob ochrany majetku bude realizován na služebně Městské policie Příbor ve vybraných termínech, které budou zájemcům oznámeny podle pořadníku. Zájemci o označení jízdního kola se mohou předem hlásit na telefonním čísle 556 725 111 nebo osobně na služebně městské policie.

Kdo si může jízdní kolo zaevidovat:

·        Občané starší 15 let (u mladších osob jejich zákonný zástupce).

Co je nutné mít při evidenci u sebe:

·        Neznečištěné jízdní kolo,

·        Občanský průkaz,

·        Doklad o nabytí jízdního kola (faktura, účtenka, kupní smlouva apod.), případně sepsání čestného prohlášení o jeho nabytí.

„Každé jízdní kolo je označeno speciálním roztokem s mikrotečkami o velikosti 1 milimetru, které nesou jedinečný kód. Tento kód umožňuje dohledat vlastníka jízdního kola. Roztok s mikrotečkami usychá na jízdním kole přibližně 25 – 30 minut, poté je pevně spojen s rámem a stane se pouhým okem neviditelným. Následně je kolo zaregistrováno do databáze Městské policie Příbor a Registru identifikačního značení,“ uvedla Eva Durčeková, strážník Městské policie Příbor.

Tento nový systém značení poskytuje efektivní a moderní způsob ochrany proti krádeži jízdních kol a zvyšuje šanci na jejich navrácení původním majitelům.

Zdroj: TZ město Příbor

Ilustrační foto pixabay.com

RELATED ARTICLES