Sobota, 22 června, 2024

Město Příbor pomáhá: Akce ŠATNÍK dává druhou šanci nepotřebnému oblečení

Ve dnech od 13. do 24. května 2024 proběhl v prostorách domu s pečovatelskou službou v Příboře opět úspěšný sběr šatstva, který organizovala Diakonie ČCE – středisko v Ostravě ve spolupráci s Pečovatelskou službou Příbor a městem Příbor. Akce ŠATNÍK se ve městě pravidelně pořádá na jaře a na podzim, výjimkou bylo pouze období covidové pandemie.

„Během sběru mohli občané města darovat nepotřebné, ale zachovalé, často i nové a nenošené oblečení, obuv, kabelky, opasky i ložní prádlo. Tyto věci byly následně nabídnuty občanům města, kteří si je mohli za symbolickou cenu koupit a opět je využít. Vysbírané oblečení bude předáno k dalšímu zpracování sociálnímu družstvu Diakonie Broumov, které prostřednictvím sběru, třídění a dalšího využití použitého textilu dává druhou šanci věcem, které již pro jiné nemají uplatnění,“ uvedla Lenka Filipcová z odboru sociálních věcí.

Diakonie ČCE a Pečovatelská služba Příbor by chtěly vyjádřit velké poděkování všem pracovnicím Pečovatelské služby Příbor za jejich obětavou a dobrovolnickou práci při organizování a distribuci oblečení. Zároveň děkujeme i občanům našeho města, kteří mají o tuto pravidelnou akci zájem a svým přístupem přispěli k tomu, že staré a pro někoho nevyužitelné oblečení nekončí na skládce, ale nadále slouží ke svému účelu.

Akce ŠATNÍK je skvělým příkladem, jak společným úsilím můžeme efektivně přispět k ochraně životního prostředí a zároveň pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.

Zdroj: TZ Město Příbor

Foto: facebookový profil Město Příbor – oficiální stránky města

RELATED ARTICLES