Sobota, 22 června, 2024

Rekonstrukce polikliniky v Karviné zdárně pokračuje

Karviná zahájila rekonstrukci budovy polikliniky v listopadu loňského roku. Chátrající a neudržovaný objekt, který město získalo od Moravskoslezského kraje, se mění v moderní a energeticky méně náročnou budovu.

„Blížíme se do finále první fáze rekonstrukce. Její součástí bylo nové opláštění budovy, výměna oken, zateplení střechy a další doplňky vně stavby. Práce mají být dokončeny v průběhu října,“ říká primátor Karviné Jan Wolf. Město plánuje rovněž revitalizaci okolí polikliniky, kdy chce danou lokalitu zkulturnit. „Rovněž připravujeme projekty na druhou fázi rekonstrukce samotného objektu. Jedná se o vnitřní sítě, chodby, sociální zařízení a další,“ dodává primátor Jan Wolf.

Současně s rekonstrukcí probíhá i realizace projektu ARV, jehož hlavním cílem je budování a rekonstrukce budov energeticky efektivním způsobem. „Budova je zapojena částečně do projektu, kdy na střeše polikliniky byla umístěna fotovoltaika, která nám pomůže ekonomicky snížit náklady na provoz budovy,“ vysvětluje primátor Jan Wolf.

Fotovoltaickou elektrárnu postavila v rámci dlouhodobé spolupráce s městem společnost Veolia Energie ČR. „Na střechu jsme umístili 65 fotovoltaických panelů o celkovém výkonu 30 kWp, které budou pomáhat se snížením energetické náročnosti budovy. Teď nás ještě čeká druhá fáze, kdy vybudujeme dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily,“ říká manažer obchodního rozvoje společnosti Veolia Energie ČR Radim Hanzel. V rámci ARV projektu je v budově polikliniky nainstalovaná speciální baterie. „Fotovoltaické panely budou tuto baterii dobíjet, a bude ji možné využít k vykrytí energetické špičky u připravovaných dobíjecích stanic pro elektromobily,“ doplňuje Radim Hanzel.

Rekonstrukce polikliniky probíhá po jednotlivých pavilonech. Tam, kde práce skončily, se už postupně vraceli lékaři do svých ordinací a přibývají i noví.  „V současné době evidujeme poptávky na pronájem nových prostor. Jsem rád, že se sem vrací různé profese lékařské i mimolékařské,“ dodává primátor Jan Wolf.

Nově na poliklinice působí například Martin Krásný, sportovní fyzioterapeut, který svou pomoc nabízí nejen sportovcům, ale každému, kdo ji potřebuje. Ať už sportovec po zranění nebo kdokoliv, kdo se potýká s bolestí a potřebuje specializovanou péči. „Zaměřujeme se na oblast sportovní medicíny, ortopedie a traumatologie, vycházíme z bohatých zkušeností v rámci profesionálního sportu, které nám umožňují poskytovat péči v té nejvyšší možné kvalitě,“ říká Martin Krásný.

V srpnu na poliklinice také nově otevřel svou ORL ambulanci MUDr. Roman Kroczek. „Ordinuji zde každé pondělí a čtvrtek, dále působím na oddělení ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku, kde pracuji již 10 let. Oceňuji, že se vedení města Karviné rozhodlo pro rekonstrukci polikliniky. Snad zde najdou místo další lékaři s různými odbornostmi a pacientům se tak nabídne komplexní péče na jednom místě,“ říká MUDr. Roman Kroczek.

Zdroj: karvina.cz

RELATED ARTICLES