Pondělí, 24 června, 2024

Po prázdninách začne rekonstrukce perónů a kolejišť na havířovském nádraží

Během uplynulých necelých tří let prošlo železniční nádraží v Havířově náročnou a velkolepou proměnou. Jako první prošla rekonstrukcí výpravní hala, následoval dopravní terminál před nádražím. Poté byla na řadě impozantní historická výpravní budova, která se dočkala jak rekonstrukce exteriéru, tak interiéru a stala oblíbeným sportovně-kulturním místem Havířova i blízkého okolí. Nyní je v plánu poslední fáze rekonstrukce havířovského nádraží, a tím je modernizace přístupů na peróny a kolejiště.

Stávající nástupiště budou plně bezbariérová, získají také nové zastřešení, informační a orientační systém a mobiliář. Dále dojde k rekonstrukci podchodu a jeho propojení s nástupišti novými výtahy. Přístupnost nádraží se zlepší i díky prodloužení podchodu na druhou stranu kolejiště směrem k městské části Šumbark. V rámci prací proběhne také kompletní obnova kolejiště stanice a přilehlého úseku k zastávce Havířov střed, instaluje se nové sdělovací a zabezpečovací zařízení, dojde k opravě trakčního vedení a mostních objektů. V rámci stavby dojde k určitému omezení drážní dopravy a pohybu lidí, tak prosíme všechny cestující, aby na to mysleli a byli opatrní,“ popisuje poslední fázi obří rekonstrukce havířovský primátor Josef Bělica.

Rekonstrukce začne v září 2023, realizovat ji bude Správa železnic, vyžádá si investici necelé 3 a půl miliardy korun a trvat bude po dobu 35 měsíců.

Zdroj: www.havirov-city.cz

RELATED ARTICLES