Úterý, 23 dubna, 2024

Barevný podzim 2023 v Karviné

Statutární město Karviná za podpory Moravskoslezského kraje připravuje tradiční akci ke Světovému dni zvířat Barevný podzim. Péče o přírodu a ekologii bude provázet společné setkání po celou dobu. Jednotlivá stanoviště se zaměří na ochranu zvířat, přírody a přírodního dědictví, nakládání s odpady a recyklaci, práci s přírodními materiály a čistotu ovzduší. Pokud jsou vám uvedená témata blízká, rozhodně přijďte ve čtvrtek 21. září od 10 do 18 hodin do areálu Loděnice v parku Boženy Němcové.

Dopolední blok bude určen především základním školám a nabídne jim tvůrčí a vzdělávací stanoviště včetně edukativní show Smokeman zasahuje. Odpolední blok se zaměří na širokou veřejnost a aktivity zejména pro rodiny s dětmi. Na akci nebude chybět stánkový prodej a atrakce pro děti.

V rámci Barevného podzimu bude připraven ve Středisku volného času Juventus, Centru Přírodovědná stanice v Karviné-Ráji zajímavý program pro školy, a to ve dnech 18.–20. a 22. září od 9 do 13 hodin. Délka programu je asi jedna vyučovací hodina se vstupy v 9, 10, 11 a 12 hodin.

Pro rodiny s dětmi budou v Přírodovědné stanici připraveny 23. a 24. září 2023 od 9 do 16 hodin Dny otevřených dveří. Kromě informací o činnosti stanice zde bude pro děti připravena soutěž Máme rádi zvířata.

Zdroj: karvina.cz

Ilustrační foto pixabay.com

RELATED ARTICLES