Středa, 24 dubna, 2024

Program Dobrý soused 2024: 840 000 Kč pro okolní obce

Den obce v Horních i Dolních Domaslavicích, dožínky v Horních Tošanovicích, Nošovické slavnosti, ale i pořízení přenosného vybavení pro konání komunitních akcí v Nižních Lhotách, tradiční filmové večery v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách nebo tábory pro skauty z Dobré. Nejen tyto aktivity podpoří HMMC v 13. ročníku programu Dobrý soused. Každé ze 13 zapojených obcí z okolí závodu věnuje částku 60 000 Kč.

Také letos se na příspěvek můžou těšit obce Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Nižní Lhoty, Nošovice, Pazderna, Raškovice, Třanovice, Vojkovice a Vyšní Lhoty. Peníze využijí nejen na pořádání kulturně-společenských akcí, ale i na nákup potřebného vybavení pro místní spolky.

Každoroční setkání zástupců HMMC a starostů obcí spolu s předáním symbolických šeků se letos odehrálo v pátek 23. února. Kromě prezentace novinek z prostředí HMMC si starostové vyslechli zajímavosti o nové Koně Electric a bezpečnostních prvcích vozidla. Podívejte se na fotky z ceremonie zde.

Dobrý soused společně

Obce Horní Domaslavice a Dobrá navíc dostanou peněžní podporu v doprovodném projektu „Dobrý soused Společně“. Obě obce získají dalších 30 000 Kč. Jde o podporu ekologických aktivit, kterých se účastní obyvatelé obcí a zaměstnanci HMMC. V Horních Domaslavicích proběhne renovace zeleně na tamním hřbitově a v Dobré půjdou peníze na revitalizaci sadu.

Zdroj: hyundai-motor.cz

RELATED ARTICLES