Středa, 19 června, 2024

Frýdek-Místek upozorní na stav ovzduší. Zve školy i veřejnost na osvětovou akci

Také se vždy rádi pořádně nadechnete čistého vzduchu? Přijďte se dozvědět, jak je čisté ovzduší podstatné pro naše zdraví a životní prostředí. Zářijová akce „Den čistého ovzduší“ nabídne nejen osvětu, ale i pestrou zábavu malým i velkým. Nebudou chybět také informace o kotlíkových dotacích.

Na náměstí Svobody v Místku se bude ve středu 13. září ve velkém mluvit o ovzduší. Magistrát města připravil od 9 do 17 hodin pilotní ročník enviromentální akce „Den čistého ovzduší“.

„Akcí bychom rádi zvýšili povědomí veřejnosti o významu čistého ovzduší pro zdraví, produktivitu, ekonomiku a životní prostředí. Cílem je také poukázat na úzkou souvislost kvality ovzduší s dalšími environmentálními a rozvojovými výzvami, jako je například změna klimatu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše Město F-M), který má v gesci finance, investice a životní prostředí a zemědělství.

Hlavním bodem programu bude edukační show „Smokeman zasahuje“, kterou zajišťuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Dopoledne se show zúčastní předem přihlášené školy, od 14 do 16 hodin bude program určen pro kolemjdoucí všech věkových kategorií.

V 15 hodin by měli do velkého stanu na přednášku a debatu dorazit ti, kterým chybí informace o 5. výzvě Kotlíkových dotací.

V malém stanu se pak návštěvníci dozvědí podrobnosti také o dotačních programech statutárního města Frýdek-Místek, o revitalizaci tůní ve Frýdeckém lese a o vytápění a ochraně ovzduší obecně.

Další zajímavosti nebudou chybět ve stáncích Českého hydrometeorologického ústavu a Společenstva kominíků České republiky. Lákadlem bude promítání filmů a spotů s enviromentální tematikou.

DOPROVODNÝ PROGRAM

V rámci doprovodného programu si návštěvníci budou moci mezi 9. a 17. hodinou vyzkoušet obří hlavolamy a vyrobit si reklamní placky s předtištěnými nebo vlastními obrázky. Od 13 do 17 hodin bude k dispozici také cykloautodráha i cyklokolotoč. Zajištěno bude drobné občerstvení.

Zdroj: frydekmistek.cz

Ilustrační foto pixabay.com

RELATED ARTICLES