Pondělí, 24 června, 2024

Frýdecko-místecký magistrát uspěl v celostátním klání úřadů. V 16. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ získal 2. místo.

Magistrát ve Frýdku-Místku získal 2. místo v celostátní soutěži. Klání hodnotilo nabízení rovných příležitostí v různých oblastech působnosti úřadu bez rozdílu pohlaví či věku. Soutěž uspořádalo už po 16. Ministerstvo vnitra České republiky spolu s Institutem pro veřejnou správu v součinnosti s Úřadem vlády.

„Hodnocen byl nejen přístup dovnitř vlastního úřadu, tedy směrem k zaměstnancům a zaměstnankyním, ale i navenek vůči klientům veřejné správy. Je to dobrá zpráva zejména pro občany našeho města. Blahopřeji a děkuji všem zaměstnancům, kteří svým společným úsilím přispěli k tomu, že Magistrát města Frýdek-Místek je hodnocen jako druhý nejlepší v České republice v rámci obcí III. typu,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M) po převzetí ocenění na Úřadu vlády České republiky.

Podmínkou účasti v soutěži bylo zachytit uplatňování rovných příležitostí objektivem fotoaparátu. Prostřednictvím maximálně tří fotografií měli soutěžící co nejlépe vystihnout, čeho jejich úřad za poslední rok v rámci rovných příležitostí dosáhl.

„Na fotografiích jsme zachytili genderově vyvážený personální management magistrátu a také cílenou podporu aktivního života a zdravého životního stylu napříč věkovými kategoriemi. Poukázali jsme kromě jiného také na spolurozhodování občanů na rozvoji města, na rozšíření služeb úřadu pro imobilní občany nebo veřejné sbírky. Poděkování patří všem zaměstnancům, díky kterým se nám daří tvořit rovnoprávné prostředí,“ řekl tajemník Magistrátu města Frýdku-Místku Petr Menšík.

Magistrát prezentoval svou práci a rovnoprávný postoj v oblasti sociální, sportovní, komfortu prostředí, participace, práce s dětmi, nabízené služby i motivované podněcování k dobročinnosti.

Na 1. místě 16. ročníku soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ se umístilo se svou prezentací město Prostějov. Třetí příčku obsadila Třeboň.

Zdroj: frydekmistek.cz

RELATED ARTICLES