Čtvrtek, 13 června, 2024

Správa Ostrava plánuje do roku 2022 významné opravy za stamiliony korun

Před vypuknutím nové stavební sezóny se postupně formují plány investic v roce 2022. Ředitelství silnic a dálnic ČR v Moravskoslezském kraji předpokládá provedení oprav za stovky milionů českých korun, konkrétní lokace a časový horizont představuje přiložená mapa.

Barevné schéma zastupuje celý kraj, zamýšlené opravy silnic a mostů jsou rovnoměrně rozmístěny po celém území. Na severu stojí za zmínku například oprava povrchu silnice I/57 u Třemešné a hned dvě opravy za sebou čekají silnici I/45 z Krnova do Bruntálu, na jihu kraje připravujeme nová protihluková opatření silnice I/56 v Hodoňovicích a ve Frenštátu pod Radhoštěm opravíme most, zatímco západní sekci oprav mohou zastupovat práce na propustku v Odrách na silnici I/47 anebo rekonstrukce vozovky mezi Hladkými Životicemi a Šenovem. Ani východ Moravskoslezska nebude ušetřen vysokým investicím, protože se připravuje například oprava povrchu silnice I/67 trasy Karviná–Koukolná.

Správa Ostrava plánuje do roku 2022 přes 20 významných oprav, přičemž jedna z nejdůležitějších už byla zahájena (oprava vítkovických mostů v Ostravě). Kromě přiložené mapy nabízí grafický přehled plánovaných, prováděných i dokončených akcí také oficiální web Ředitelství silnic a dálnic ČR (https://www.rsd.cz/wps/portal/) v sekci „Mapová aplikace“.

www.mubruntal.cz

RELATED ARTICLES