Čtvrtek, 18 července, 2024

Herbert Dreiseitl a jeho tým představí v Bruntále Bridging the Gap, občané jsou srdečně zváni

Bruntál čeká v polovině září velká událost. Tým expertů pod vedením renomovaného německého architekta Herberta Dreiseitla představí občanům města vizi rozvoje Bruntálu do roku 2070 – Bridging the Gap.

Pracovní návštěva profesora Herberta Dreiseitla a jeho spolupracovníků bude v Bruntále rozvržena do třídenního programu. Zahájí jej setkání s veřejností a představení Bridging the Gap – Vize Bruntálu 2070 v kině Centrum ve čtvrtek 15. září od 19.00 do 21.00 hodin.

Společenský dům pak bude hostit v sobotu 17. září od 10.00 do 17.00 hodin workshop v pro občany města. Součástí programu bude vystoupení bruntálských tanečních souborů Stonožka, Dambra a InMotion, během workshopu bude zajištěno občerstvení. Téhož dne od 19.00 do 20.00 hodin se v kině Centrum uskuteční veřejná prezentace výsledků workshopu a navržených kroků.

Všechny občany města, kterým záleží na budoucnosti Bruntálu, na setkání pozval prostřednictvím videa sám Herbert Dreiseitl (sledujte níže).

V plánu je také pracovní setkání ze zastupiteli, pracovníky města a představiteli podniků, kteří se podílejí na přípravě strategie, v pátek 16. září od 15.00 do 19.00 hodin ve Společenském domě.

Samotné práci na strategii Bridging the Gap předcházelo několik konzultací se zástupci města a dotazníkové šetření mezi občany, jehož výsledky budou taktéž prezentovány během nadcházejícího workshopu. Tím ale práce na strategii zdaleka neskončí, naopak – rozvoj Bruntálu se stane předmětem zájmu studentů domácích i zahraničních vysokých škol a již v říjnu zde budou pracovat desítky studentů z německého Stuttgartu.

Celkově půjde o událost mimořádného významu. Dosud jsme neměli příležitost spolupracovat na rozvoji města s odborníky formátu Herberta Dreiseitla, který má navíc k Bruntálu osobní vztah. Ještě nikdy jsme se nepouštěli do práce na koncepci rozvoje města na půlstoletí dopředu, přitom je velmi důležité, aby lidé v Bruntále měli představu o budoucnosti, viděli budoucí obraz města jako svého domova. A současně Bridging the Gap přichází v čase, kdy jsme v závěru stávajícího strategického plánu města, takže budeme mít znovu na čem stavět, stanovovat nové cíle a nová opatření,“ řekl starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA.

Herbert Dreiseitl se zaměřuje na krajinářskou architekturu. Má za sebou mnoho úspěšných projektů po celém světě, včetně například Singapuru nebo Berlína, a přednáší na několika univerzitách. S Bruntálem jej silně pojí rodinná minulost: pochází odtud jeho rodiče a firma Herbertova dědečka v Bruntále provozovala několik obchodů. Více o nedávné návštěvě architekta v Bruntále zde.

Zdroj: mubruntal.cz

RELATED ARTICLES