Sobota, 20 července, 2024

Nová radnice otevře své brány návštěvníkům, na náměstí je čeká bohatý program

Stalo se již tradicí, že se každým rokem 28. října otevírá Radnice města Ostravy veřejnosti a návštěvníci si mohou prohlédnout reprezentativní prostory, které jsou v průběhu roku nepřístupné. Ne jinak tomu bude i letos. Ostrava si tak pravidelně připomíná nejenom vznik samostatného Československa, ale i den, kdy začala radniční budova symbolicky 28. října 1930 sloužit veřejnosti.

Tentokrát bude program v duchu První republiky. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program nejen na ploše Prokešova náměstí, ale pozvánka platí také pro reprezentativní vnitřní prostory největší radniční budovy v republice – sál zastupitelstva nebo síň Rady města Ostravy. V rámci bezplatných prohlídek je také pravidelné setkání návštěvníků s primátorem města Tomášem Macurou. Lidé se mohou také svézt expresním výtahem na nejvyšší radniční věž v České republice, která bude opět bezplatně zpřístupněna všem návštěvníkům.

Program svátečního 28. října, tematicky laděný do doby první republiky,  začíná na náměstí před radnicí ve 14 hodin a potrvá až do sedmé hodiny večerní. Návštěvníci se mohou těšit na uniformované strážníky, vojáky a vojenskou techniku a obsáhlé dobové módní přehlídky. Tvořivé koutky nabídnou střediska volného času, svou činnost představí skauti. Velmi zajímavou podívanou nabídne také program Slezského zemského muzea. Na plochu náměstí zavítají i členové sportovně kulturního spolku Elegant se svými bicykly.

Hudební atmosféru akce vytvoří Swingalia, DJ Zepellin, hudební mág Patrik Kee a mnoho dalších umělců. Perličkou v programu bude vystoupení sólové kabaretní tanečnice – burlesky v podání Falcy La Coquine.

Programu pro veřejnost bude v 10 hodin dopoledne předcházet vzpomínkový akt v Husově sadu, kterého se tradičně účastní představitelé města Ostravy, Moravskoslezského kraje, městských obvodů a zástupci bezpečnostních složek a organizací sdružujících válečné veterány.

Těšíme se na viděnou 28. října od druhé hodiny odpolední!

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES