Středa, 29 listopadu, 2023

Zlatou tretru vnímá jako největší český atletický meeting

Pavel Maslák, rodák z Havířova, je český atlet, sprinter a trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů. Jako jedinému atletovi v historii se mu podařilo v běhu na 400 metrů třikrát získat titul halového mistra světa na třech po sobě jdoucích šampionátech. V rozhovoru jsme se jej zeptali, jak vnímá Zlatou tretru, také na blížící se olympijské hry a dostaneme tip na hezké, byť ne úplně známé místo v Moravskoslezském kraji. 

Pavle, v letošním roce jste slavil kulaté životní výročí, stejně jako Zlatá tretra, jejíž 1. ročník se konal před 60 lety v roce 1961. Motivoval Vás někdo v historii Zlaté tretry k Vašim současným výkonům?

Můj atletický vzor je Jeremy Wariner, který běhal 400m a měl krásný styl běhu. Vždycky jsem chtěl běhat jako on. Na Zlaté tretře se vystřídalo mnoho slavných jmen a mezi nimi naštěstí nechyběl ani právě zmíněný Jeremy Wariner. Dokonce jsem měl tu čest s ním dvakrát běžet na Zlaté tretře. Takže ano, Jeremy Wariner mě motivuje k současným výkonům.

Jak vnímáte Zlatou tretru? Je pro Moravskoslezský kraj z hlediska sportu důležitá?

Zlatou tretru vnímám jako největší český atletický mítink, je celkově důležitá pro českou atletiku. Pro Moravskoslezský kraj je určitě také důležitá, protože mladí atleti mohou na vlastní oči vidět světovou špičku. Což je může motivovat.

Celý rozhovor si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style 2/2021.

RELATED ARTICLES