Pátek, 12 dubna, 2024

Tady se odehrávají příběhy. Akord a Poklad – místa, která mají atmosféru a styl

Znáte ten pocit, když vstoupíte do budovy a cítíte, že je vám tam dobře? Že to tam pulzuje pozitivní energií, že se ocitáte v místech, v nichž se odehrálo mnoho příběhů? A že k nim chcete přidat i svůj vlastní? Nebo naopak vzpomínáte na situace, které jste tam už zažili? Hovoříme o domech kultury v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Porubě, které za sebou mají 60letou historii a které se staly moderními kulturními institucemi s libozvučnými názvy Akord a Poklad. Jak to v nich žije, na to jsme se zeptali jednatelky společnosti AKORD & POKLAD Dariny Daňkové.

Nedávno jsme si povídali o tom, co všechno připravujete v letošním roce. Jak se daří plnit vaše plány?

Pevně věřím, že covidová omezení jsou minulostí. Všechny velké projekty jsou již za námi nebo jejich příprava právě vrcholí. Fenomenální Folkový kolotoč, foodfestival Velká žranice, charitativní jízda na kolech Cyklosvětluška, krajské kolo Miss Babča a Štramák roku, nové divadelní předplatné dokonce ve třech verzích, mimořádný projekt InspiroHub. Je toho mnohem víc.

Akord nabízí jeden z největších sálů v Ostravě. Jaké typy akcí v něm realizujete?

Velký kongresový sál je multifunkční. Pod balkonem je diskrétně uschováno stupňovité hlediště, které se jednoduše vysune, pokud pořádáme divadelní představení, koncerty nebo promoce. Ale pokud potřebujeme taneční parket, stačí sál jen upravit. Kapacita je 520 míst v případě divadelního uspořádání a až 300 pro plesy, firemní večírky. Již mnoho let se zde konají taneční Zdeňka Chlopčíka. Nedávno mě u recepce oslovila starší dáma. Povídala mi, jak neuvěřitelně se Akord v čase změnil, že do něj chodila jako studentka, své dceři zde uspořádala svatbu, slavila manželovo jubileum a teď se chystá s vnučkou na akci pro děti. Takové reakce mě moc těší.

Najdeme obdobný prostor také v porubském Pokladu?

Poklad má divadelní sál s kapacitou 400 míst a menší společenský sál, který je využíván třeba na plesy či firemní party. Samostatný divadelní sál je velkou výhodou, protože jeho dispozice dodává představením jistou noblesu. Poklad po vydařené rekonstrukci přitahuje svým moderním stylem i vybavením řadu obchodních klientů. Společenské a kulturní aktivity zde pořádá například Moravskoslezský kraj i město Ostrava, Cross Roads, ostravské vysoké školy. Když se podíváme do rezervačního systému, všechny termíny ve velkých sálech Akordu i Pokladu se letos kvapně zaplňují. Je znát, že lidé mají potřebu vidět se osobně.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Zdroj: redakce

RELATED ARTICLES