Pondělí, 4 března, 2024

Speciální vydání magazínu na téma vodík je venku!

V nejnovějším vydání magazínu POSITIV Business & Style se ponoříme do světa vodíku. Tento speciál je výsledkem úzké spolupráce s Moravskoslezským krajem a vznikl mimo jiné i proto, aby pro vás, naše vážené čtenáře a partnery, byl k dispozici na H2 Fóru, jež se koná už 23. října v ostravském Gongu. Co všechno jsme si pro vás připravili? 

Moravskoslezský kraj, jako významný průmyslový region České republiky, čelí výzvám spojeným s ekologickou udržitelností a snižováním emisí skleníkových plynů. K podpoře zavedení vodíku a jeho využití v běžném životě se také připojily další regiony s transformujícím se uhelným průmyslem, jako jsou Ústecký a Karlovarský kraj, a vytvořily tak základ pro tzv. regionální vodíkové ekosystémy. Blíže poodhalila téma Rut Bízková z H3 skupiny. 

Vodík má potenciál stát se klíčovým prvkem v boji proti emisím, zejména v dopravě. Také proto plánuje Moravskoslezský kraj nasadit vodíkový vlak na trase spojující Ostravu, Krnov a Olomouc. Důležitou roli hraje i autobusová doprava, která má v každodenním životě obyvatel kraje zásadní význam. Nahrazení tradičních autobusů vodíkovými modely by významně přispělo k čistšímu ovzduší. 

Do speciálního vydání se zapojily významné společnosti, jako například Cylinders Holding a.s., Čepro a.s., DEVINN s.r.o., Dolní oblast Vítkovice, Green Power Investment s.r.o., Horizon Hydrogen Grand Prix, Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Moravskoslezský Vodíkový Klastr, z. s., PAM Services, s.r.o., TATRA TRUCKS a.s., Veolia Energie ČR, ZEBRA GROUP s.r.o. a další… Dejte nám vědět, který z příběhů vás inspiroval nejvíce. 

Těšíme se na zpětnou vazbu a na viděnou na H2 Fóru!

RELATED ARTICLES