Pátek, 12 dubna, 2024

Relax, zdravý pohyb i adrenalin na Olešné

Všechno se slovy popsat nedá – lépe je to zažít. Co všechno si můžete užít ve Sportplexu, nám přiblížil jednatel společnosti, Ing. Jan Damek.

Pane Damku, pro úvod rozhovoru, jaká střediska pod Sportplex spadají? 

Naše obchodní společnost Sportplex Frýdek–Místek, s.r.o. provozuje několik sportovních a rekreačních areálů ve Frýdku–Místku. Provozujeme Krytý a Letní aquapark Olešná, Autokemp Olešná, Halu Polárka, plavecký bazén při 11. ZŠ, baseballové hřiště, sportovní areál v Chlebovicích, sportovní areál v Zelinkovicích a nově také skatepark.

Výše uvedený aquapark Olešná patří mezi největší a nejmodernější v České republice… Na jaké atrakce či netradiční zážitky láká obyvatele nejen z okolních měst? 

Aquapark Olešná nabízí obyvatelům a návštěvníkům zábavu po celý kalendářní rok, jak v krytém aquaparku, tak v letním aquaparku.

Krytý aquapark nabízí tyto atrakce: šplhací síť, perličkovou koupel, houpací bazén, proudový kanál, vodní lůžko se vzduchovou masáží, masážní trysky v bazénových stěnách a vodní chrliče a děla. Nachází se zde také velký tobogán s převýšením 10 m a délkou 90 m a divoká řeka, která má délku 92,3 m. Naše divoká řeka je jedna ze dvou divokých řek, které jsou ve skutečnosti opravdu „divoké“ a je sem omezen vstup, a to od věku deseti let. Tato atrakce umí během minuty udělat z klidné vody vodu stoletou a naši návštěvníci tak mají jedinečnou možnost zkusit, jaké to je plavat a nechat se unášet proudem v takto divoké vodě.

V létě mají naši klienti možnost navštívit letní aquapark, který nabízí další atrakce, a to: vodní chrlič, vodní dělo, vzduchová lehátka, vodní fontánu, houpací hrnec, lezeckou síť, masážní trysky a proudový kanál. Nachází se zde také dva tobogány o délce 81,6 m a skluzavka o délce 16,6 m.

Jaké jsou plány ohledně případných úspor v této náročné době a připravujete nějaké nové atrakce do budoucna? 

V současné chvíli se zaměřujeme na možné úspory, a to především na úspory energií na vyhřívání vody, úsporu samotné vody, a v neposlední řadě na elektrickou energii. Na trhu existuje projekt, díky němuž dokážeme uspořit ve všech třech zmíněných oblastech a díky čištění a filtraci vody pak probíhá i její návrat zpátky do oběhu. V současné době nám legislativa říká, že s každým novým návštěvníkem musíme vyměnit určitý počet litrů vody za vodu novou. Určitě si dokážete představit, jaké je to plýtvání s tekutinou v dnešní době tak nedostatkovou. Tento projekt umí vodu vyčistit a vrátit ji zpátky do vody aquaparku. To nám přinese úsporu elektrické energie, úsporu na dohřev samotné vody a také úsporu vody samotné.

Co se týká nových atrakcí, chtěli bychom jít s dobou a zkoumáme možnosti pořízení 3D brýlí, s nimiž byste projížděli naším tobogánem v 3D světě! Funguje to jako ostatní 3D brýle – nasadíte si je před sjezdem tobogánu v krytém areálu a projedete tak celý tento tobogán s neuvěřitelně jiným silným zážitkem.

Celý rozhovor včetně anglického překladu najdete v magazínu POSITIV Business & Style 1/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES