Úterý, 23 dubna, 2024

Mirai Navrátil: S hudbou v mysli kolem světa

Z Japonska do Česka, z malých klubů na ty největší scény, náročné studium práv, adrenalin Beskydské sedmičky, StarDance i Českého slavíka to je Mirai Navrátil se svou kapelou.

Mirai, narodil jste se v japonském Ógaki, ale už ve třech letech jste se se svou japonskou maminkou a českým tatínkem přesunul do Frýdku-Místku. Dnes hodně pobýváte v Praze. Kde se cítíte být opravdu doma?

Řekl bych, že ve Frýdku, ale když najdete kamarády i jinde, tak se dá snést, že je člověk tak trochu kočovník. Česko je naštěstí poměrně malá země, takže jste doma vlastně celkem furt. Dělám si teď pilotní průkaz na menší letadla, tak třeba si to tu ještě trochu „zmenším“.

Ve Frýdku-Místku, v areálu bývalé textilky Slezan, každý rok organizujete populární festival FM City Fest. Co bylo rozhodující při výběru místa? Zasahovalo do toho nějakým způsobem vedení města? 

Hledali jsme prostor, kam se kapacitně vejde pár tisíc lidí, který nebude příliš náročný z hlediska infrastruktury, jako třeba fesťák někde na louce, kde kompletní zázemí musíte nejdřív vybudovat. Tam kde jsme, sice taky pár let trvalo, než jsme si věci vymazlili a pár stavebních úprav to chtělo, ale je tam spousta přilehlých budov, které využíváme. Zároveň nás ale omezují v dalším kapacitním růstu. Vše má svoje pro a proti. A taky jsme chtěli, ať má to místo své kouzlo. Slezanská osmička je starý průmyslový objekt, krásná cihlová budova, bývalá přádelna bratrů Neumannů, a symbolem areálu je dneska už i vysoký komín, co je vidět ze spousty míst ve městě. Město má nad akcí záštitu a samozřejmě jsme s ním náš záměr konzultovali.

Celý rozhovor si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

RELATED ARTICLES