Středa, 12 června, 2024

30 let úspěšné práce: ROMOTOP, evropský lídr ve výrobě krbových kamen a krbových vložek

Již více než milion domácností po celém světě se těší z produktů značky Romotop, což představuje opravdový kus odvedené práce. Historie firmy se začala psát právě před 30 lety v roce 1992. Její sídlo, stejně jako výrobní závod, se nachází v České republice – Moravskoslezském kraji v městysu Suchdol nad Odrou. Krbová kamna a krbové vložky tady vyrobené oslovují prvotřídním designem, velmi dobrou kvalitou dílenského zpracování a inovativním řešením procesu spalování dřeva. 

Vize zakladatele před 30 lety

Ryze česká společnost ROMOTOP, spol. s r. o. vznikla v létě roku 1992 díky vizionářství a odhodlání muže jménem Josef Hein, který už v té době vycítil jasný potenciál v oboru krbových kamen. Na nic nečekal a společně s partou několika dalších nadšenců se pustil do díla. Bylo to v době, kdy krbová kamna moderní konstrukce teprve začínala. Romotop se od počátku zaměřil na západní trhy. Brzy poté začal významně ovlivňovat průnik krbových kamen i na český trh, později Slovensko, Polsko a další státy. Nyní své výrobky dodává do více než 50 zemí světa.

„Technologie a inovace nás baví, a jelikož jsme dnes už jedním z lídrů na evropském trhu, snažíme se obor krbových kamen a vložek posouvat neustále dopředu.“ říká Ing. JOSEF HEIN, zakladatel a majitel.

Z původní malosériové výroby se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinul podnik s moderním technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem. Firmě nechybí soustavná snaha o zdokonalování výrobků, které jsou navíc nabízeny za přiměřené ceny. Z dílny Romotop tak vyjíždí produkty s perfektním poměrem kvalita / cena / výkon, což zákazníci velmi oceňují. Firma Romotop dnes patří mezi lídry oboru na evropském trhu. 

Sportovní areál Heipark Tošovice: Protože majitel Ing. Josef Hein je celý život vášnivým lyžařem, rozhodl se uskutečnit sen o vlastní malé sjezdovce, na kterou by to neměl daleko.

Celý článek naleznete v magazínu POSITIV BUSINESS & STYLE ZDE.

RELATED ARTICLES