Středa, 12 června, 2024

V Třinci začala fungovat moderní klinika stomatologie. Lékařská fakulta získala akreditaci programu Zubní lékařství!!!

V třinecké příměstské části Oldřichovice začalo působit moderní středisko stomatologie Hope Dental Group s.r.o. To se nachází vedle prodejny Koupelny Ptáček. Moderně vybavené zařízení nabízí své služby pro cca 3 000 klientů. Podle lékařky Jolany Heczkové, která dříve působila v budově Classic Centrum ve Starém Třinci, jde o významné zvýšení kvality poskytovaných služeb v našem městě s postupným navyšováním počtu klientů.

„Máme tady moderní vybavení a díky recepci bude systém rezervace, resp. objednávek rychlejší a efektivnější. Podle toho, jak se nám bude dařit doplňovat kliniku o další zubařky, například o ty, které se vracejí z mateřské, bude možnost navyšovat postupně i počty našich klientů,“říká J. Heczková. Před objektem kliniky je umožněno parkování. 

„Kéž by takových zařízení vznikalo v Třinci více. Problémy s nedostatkem zubařů mají všechna města. Město dlouhodobě podporovalo vznik oboru stomatologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a byli jsme v náročném procesu velmi aktivní,“ uvedla primátorka města Věra Palkovská a dodala: „Otevření studijního programu by mohlo pomoci ve střednědobém horizontu zvýšit kvalitu stomatologické péče nejen v Třinci, ale i blízkém okolí. Jednou z priorit města je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče. Stále platí, že město poskytne stipendia těm, kteří se rozhodnou v Třinci zůstat, uvažujeme o ekonomických úlevách, tedy například o slevách na nájmech nebo pomoci při zajištění vybavení ordinace. Snad budou mít mladí zubaři zájem žít a pracovat v našem městě.“

Podařilo se! Rada Národního akreditačního úřadu pro VŠ dnes rozhodla o udělení akreditace studijnímu programu Zubní lékařství Lékařské fakultě Ostravské univerzity! Od příštího roku tady začnou studovat zubaři!

Zdroj: trinecko.cz

RELATED ARTICLES